Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

LG LEX8 3D Nano Full LED: s dokonalým podsvietením

LG LEX8 3D Nano Full LED: s dokonalým podsvietením
Roman Calík
LG LEX8 3D Nano Full LED: s dokonalým podsvietením

LEX8 je nová generácia plochých televízorov LG Infinia. Supertenký dizajn s hrúbkou necelých 9 milimetrov a rám obrazu široký len 12,5 milimetra sa len tak nevidí. Naviac vám skvelá technológia Nano LED podsvietenia prinesie lepší obraz, ako kedykoľvek predtým od LG.

LG LEX8 3D Nano Full LED

S kvalitou obrazu ide ruka v ruke inovatívny dizajn INFINIA. Panel s hrúbkou len 8,8 milimetra a rám panelu len 1,25 centimetra široký neuvidíte na každom TV príjmači. Bez mohutného rámu vyzerá televízor oveľa luxusnejšie a okolo obrazu nebude nič posobiť rušivo. LG sľubuje, že obraz modelovej rady LEX8 je lepší ako kedýkoľvek pretým od LG a to vďaka Nano LED technológii podsvietenia. Panel je schopný dynamicky regulovať podsvietenie v rôznych častiach obrazu a tak priniesť jasnejšie farby a takisto najtmavšiu čiernu. Antireflexná úprava zabezpečí, že aj na slnečnom svetle zostane obraz kryštálovo čistý.

LG LEX8 3D Nano Full LED

Zmenou prešla aj funkčnosť diaľkového ovládania rady LEX8. Jednoduchým namierením ovládača na obrazovku môžete manipulovať kurzorom a tak mať prístup k funkciám televízora. Ovládač je tak veľmi minimalistický a nájdete na ňom len tlačidlo zapnutia, ovládanie hlasitosti a jedno multifunkčné tlačidlo. Nechýba ani podpora USB 2.0 zariadení a prehrávanie bežných multimediálnych formátov, vrátanie DivX HD. Záhadou zostáva, kde sú umiestnené “neviditeľné” reproduktory s výkonom 7W+7W. Logickým vysvetlením by bolo umiestnenie reproduktorov do stojana televízora spolu s obvodmi prístroja, keďže hrúbka panelu to neumožňuje. Stojan však pôsobí nemotorne a môže kaziť celkový dojem. Ceny a dostupnosti radu LEX8 ešte nie sú známe.

 

Princíp selektívneho podsvietenia LG LEX8 NANO FULL LED

LG LEX8 selektívne podsvietenie