LG chce v roku 2020 zabojovať s 8K OLED televízormi a prvotriednym dizajnom

ZDROJ | LG

Spoločnosť LG predstavila ponuku televízorov na rok 2020. Dokopy 14 nových OLED modelov počíta aj rad GX Gallery, 8K ZX alebo modely s 4K Ultra HD.

Séria GX Gallery je v ponuke s 55-, 65- a 77-palcovou uhlopriečkou. Hlavnou charakteristickou črtou, okrem prvotriedneho OLED panelu, je hrúbka televízoru. 65-palcový model má 20 milimetrov a nepotrebuje externý ovládací panel ani konektorový box. 

ZDROJ | LG

V tomto rade sa o výkon stará nový procesor α9 Gen3 AI Processor 4K. Procesor využíva „deep learning“ vďaka čomu dokáže aj záznam v nižšej kvalite zobraziť v 4K rozlíšení. Čip tiež vylepšuje zvuk a ponúka celý rad ďalších funkcií, ktoré majú zintenzívniť zážitok zo sledovania filmov, športu, hrania hier a ďalšieho obsahu.

ZDROJ | LG

Výrobca tento rad televízorov označuje za najinteligentnejšie televízory na trhu vďaka priamo zabudovaným hlasovým asistentom Google Asistent a Alexa, ktorí sú priamo integrovaní do LG ThinQ. Televízor tak bez problémov spojíte aj s inými inteligentnými zariadeniami, ktoré môžete ovládať hlasom. 

Rozlíšenie zobrazovacieho OLED panelu je 4K Ultra HD, nechýba technológia Pixel Level Dimming. Obnovovacia frekvencia je 120 Hz, HDR certifikácia tu počíta Cinema HDR (Dolby Vision, HDR10, HLG), Dolby Vision IQ a HDR Dynamic Tone Mapping Pro. 

ZDROJ | LG

Hráčov poteší kompatibilita s NVIDIA G-SYNC a FreeSync. Výrobca tvrdí, že jeho televízory sú prvé, ktoré majú túto vlastnosť. Vďaka tejto technológii televízory z radu GX Gallery ponúkajú lepšie vykreslenie detailov, nízke oneskorenie na vstupe alebo veľmi malé oneskorenie. Nechýba Variable Refresh Rate. 

ZDROJ | LG

O zvuk sa stará systém 4.2 s certifikáciou Dolby Atmos, nechýba OLED Surround, celkový výkon je 60 W, z toho 20 W má woofer. Televízory GX Gallery patria do Nextgen TV, sú vybavené Bluetooth 5.0 a Wi-Fi 802.11ac. 

Modelový rad LG 8K ZX je vôbec prvým, ktorý sa chvály logom CTA 8K Ultra HD. Prepočítané na pixly ide o 33 miliónov aktívnych OLED bodov. V ponuke sú dve uhlopriečky a to 88- a 77-palcov. Dizajn je opäť jedinečný, tentokrát ho tvorí nábytkový podstavec, do ktorého sú zapracované potrebné panely a konektory. 

ZDROJ | LG

Inteligencia a špecifikácia televízorov je veľmi podobná ako v príapde série GX Gallery. Opperačný systém televízorov je webOS.

Ponuka na rok 2020 ďalej počíta 4K OLED modely CX a BX s veľkosťami uhlopriečok 77-, 65- a 55-palcov. Počas roku by mala túto kategóriu doplniť nová uhlopriečka 48-palcov. 

ZDROJ | LG

V prémiovom segmente zostáva tiež rad LG NanoCell, ktorý ponúka LCD panely. V tomto prípade bude na výber zo 7 nových modelov Real 8K. 75- a 65-palcové uhlopriečky ponúknu modely s označením Nano99, Nano97 a Nano95, ktoré bude tiež v 55-palcovej verzii. Všetky tieto modely majú certifikáciu CTA 8K UHD. Tiež sú vybavené procesorom α9 Gen3 AI Processor 4K, ktorý dokáže obsah s nižším rozlíšením prepočítať do 4K. 

ZDROJ | LG

Medzi spoločné vlastnosti predstavených modelov patria najnovšie špecifikácie HDMI, vrátane eARC a ALLM pre kvalitnejší zvuk a obmedzenie oneskorenia. Nechýba podpora kodekov HEVC, VP9 alebo AV1. Tiež je tu možnosť streamovať 8K pri 60 obrázkoch za sekundu. 

ZDROJ | LG

Systémy Dolby Vision IQ a Filmmaker Mode UHD Alliance zabezpečujú, že obsah je zobrazený presne tak, ako ho tvorcovia zamýšľali. Tieto novinky sú použité v OLED radoch. Naopak integrované aplikácie Apple TV, Disney+ a Netflix majú ako OLED tak NanoCell modely. 

Predaj všetkých noviniek štartuje tento mesiac na domácom trhu v Južnej Kórei a na americkom trhu. Do Európy prídu neskôr. Ceny pre európsky trh neboli zatiaľ špecifikované.

ZdrojLG (1),LG (2),TS LG

Komentáre k článku