Lexusy budú od 2035 iba elektrické, RZ 450e ukazuje ich budúcnosť

ZDROJ | Lexus

Toyota ide do elektrifikácie svojho portfólia takpovediac po hlave a okrem 15 konceptov nových elektromobilov predstavila svetu aj produkčnú verziu pripravovaného elektromobilu Lexus RZ 450e. Aj keď pod jej hlavnou značkou hrajú prím hybridy, jej luxusné modely už budú čoskoro iba plne elektrické.

Toyota plánuje do roku 2030 predstaviť až 30 nových elektromobilov a od rovnakého roku chce v západnej Európe predávať už iba plne elektrické modely. Rovnaký cieľ stanovila aj pre svoju dcérsku značku Lexus, v rámci ktorej najnovšie poodhaľuje svetu svoj pripravovaný model RZ 450e.

ZDROJ | Lexus

Lexus predstavil svoj prvý elektromobil ešte koncom roka 2019. Bol ním model UX 300e, ktorý svojimi parametrami príliš neočaril. Nový Lexus RZ 450e by nám mal v tomto smere napraviť chuť, navyše dizajnovo vychádza z naozaj štýlového konceptu LF-Z.

Postavený bude pravdepodobne na rovnakej platforme, ako jeho sesterský elektromobil Toyota bZ4X. Na potvrdenie akýchkoľvek parametrov si však budeme musieť ešte počkať. Tešiť sa však máme na zrýchlenie z 0 na 100 km/h za zhruba 2 sekundy a dojazd na úrovni 700 kilometrov.

Čoho sme však dostali až-až, je pohľadov na všetky koncepty, ktoré Toyota našla vo svojich šuplíkoch. Medzi nimi je aj Lexus Electrified Sport, RZ, Electrified Sedan a Electrified SUV. Podobne generické názvy nesú aj koncepty spadajúce pod značku Toyota, viď. Pickup EV, Small SEUV a podobne, ktorých špecifikácie a reálne názvy budeme zrejme spoznávať postupne v nasledujúcich rokoch.

ZDROJ | Toyota
ZDROJ | Toyota

ZdrojLexus

Komentáre k článku