Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lexus RX 450h je kráľom prémiových hybridných SUV

Lexus RX 450h je kráľom prémiových hybridných SUV
TECHBOX
Lexus RX 450h je kráľom prémiových hybridných SUV

Posadiť SUV na pomyslený trón a nazvať ho kráľom je odvážne. V prípade hybridného SUV Lexus RX 450h však bude namietať málo kto. Japonská automobilka v tomto prípade snúbila to najlepšie zo sveta hybridného pohonu s luxusom, ktorý ukojí tých najnáročnejších. Zároveň je SUV stále pokorné v duchu filozofie Omotenaši.

Model RX 450h z dielne japonskej automobilky Lexus je plnokrvným prémiovým SUV. To znamená, že nároky na to, čo sa deje pod kapotou sú poriadne vysoké. Zážihový motor má charakteristiku 3,5-litrového objemu so šiestimi valcami a pracuje v Atkinsonovom cykle. Plnohodnotným partnerom je tu dvojica elektromotorov. Predný s výkonom 123 kW, zadný pridáva ďalších 50 kW a vďaka systému E-FOUR sprostredkuje krútiaci moment na požiadanie.

Hybridný akumulátor má nezvykle kompaktné rozmery a je umiestnený pod zadnými sedadlami, aby majiteľa neuberal o batožinový priestor. Akumulátor je dobíjaný počas jazdy pri spomaľovaní a brzdení. Lexus aj tu použil svoju jedinečnú technológiu dobíjania počas jazdy, teda sa nebudete obmedzovať s dobíjacími káblami. Akumulátor sa automaticky vždy dobíja sám.

Pozrite si

Limitovaná edícia Lexus NX 300h dá jasne najavo, že vám klasika nestačí

S prémiovým Lexus RX 450h budete jazdiť do rýchlosti 65 km/h na elektrinu. SUV sa podľa toho bude aj správať. Zrýchlenie bude výrazne svižnejšie a jazda ekologická a lacnejšia. Pri vyšších rýchlostiach sa pohon z elektriny na zážihový motor prepne veľmi plynulo, ticho a nenápadne.

Dizajn, ktorý je magnetom pre oči

Neskromné rozmery sú bohato tvarované elegantnými líniami. Dizajnéri sa dokonca pustli do odvážnych riešení. Kombináciou tvarov a farieb pôsobí strecha Lexus RX 450h akoby sa vznášal nad karosériou. Predné LED svetlomety majú až trojitý dizajn, zadné svetlá sú zasa dizajnérskym podpisom automobilky. Z dverí batožinového priestoru prechádzajú na karosériu a majú charakteristický tvar písmena L.

Pozrite si

Prémiové riešenie pre modernú rodinu? Rozhodne Lexus UX 250h Limited Edition!

Ak by náhodou niekto pochyboval o tom, že si RX 450h zaslúži prívlastok luxusné, tak pochyby veľmi rýchlo rozprášia zliatinové disky do veľkosti 20-palcov, panoramatické strešné okno, ktoré zabezpečí prirodzeným svetlom presvetlenú kabínu, alebo podsvietenie kľučiek a dverí pri príchode k autu.

Nabitý technológiami

Fanúšikov technológií ako prvé upúta 12,3-pacový dotykový displej. Umiestnený je tak, aby naň vodič pohodlne dosial. O komfortné ovládanie sa stará možnosť rozdelenia obrazovky, intuitívne prostredie, ale aj možnosť ovládania hlasom. Cieľom bolo, aby prostredie infotainmentu čo najviac pripomínalo to zo smartfónu. Mimochodom, ten spárujete s RX 450h bleskurýchlo a využívať tak môžete Apple Car alebo Android Auto.

Lexus ponúka aj svoju vlastnú aplikáciu Lexus Link, ktorá sleduje údaje o jazde, dokáže vozidlo vyhľadať, ponúka havarijného a servisného asistenta alebo pomôže s naplánovaním cesty ešte predtým ako nasadnete do vozidla. Bezdrôtová nabíjačka, či vytvorenie Wi-Fi hotspotu až pre 10 zariadení je pre Lexus samozrejmosť.

Bezpečnosť nadovšetko

5-hviezdičkové hodnotenie Euro NCAP hovorí za všetko. SUV vo všetkých kategóriách výrazne prevyšovalo minimálne požiadavky na bezpečnosť, v kategórií ochrany chodcov dokonca RX 450h získalo historicky najvyššie hodnotenie spomedzi všetkých SUV. Takéto hodnotenie bolo možné vďaka bezpečnostnému systému Lexus Safety System+, prednárazovému bezpečnostnému systému, asistentovi poloautonómnej jazdy, dynamickému adaptívnemu tempomatu, systému rozpoznávania značiek alebo systému adaptívnych diaľkových svetiel. Lexus sa o bezpečnosť stará aj počas parkovania a to hneď niekoľkými inteligentnými systémami.

Nová Limited Edition so zvýhodnenou cenou

Aj najrobustnejšie SUV od Lexus, hybridný model RX 450h, získal novú výbavu Limited Edition. Tá počíta všetky riešenia v kombinácii, vďaka ktorej už nebudete musieť do Lexus RX 450h nič dokupovať. Uvádzacia zľava na Limited Edition je vo výške až 14 500 €. Akcia platí do 31. októbra 2020.