Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lexus prepisuje históriu modelov ES provokatívnou eleganciou

Lexus prepisuje históriu modelov ES provokatívnou eleganciou
Zdroj | Lexus
TECHBOX
Lexus prepisuje históriu modelov ES provokatívnou eleganciou
Zdroj | Lexus
Zdroj | Lexus

Siedma generácia Lexus ES začala písať novú históriu. Komfort, kultivovanosť a luxus z predošlých generácií boli doplnené o dynamický zovňajšok a vylepšené jazdné vlastnosti, čo luxusný sedan premenilo na vozidlo budúcich generácií. Však sa na tento kus luxusu pozrite!

Zdroj | Lexus

Je jasné, že ak chce automobilka pozerať do budúcnosti, musí počítať s elektrickým alebo hybridným pohonom. Pre Lexus je hybridný pohon absolútna samozrejmosť. Preto nemôže chýbať ani v siedmej generácií jedného z najstarších modelových radov ES.

Lexus ES 300h ponúka 4. generáciu hybridného pohonu s vlastným dobíjaním. Kombinuje sa tu hospodárny 2,5-litrový zážihový štvorvalec pracujúci v Atkinsonovom cykle s odľahčeným a kompaktnejším elektromotorom. Celkový výkon sa tak dostal na 218 k/160 kW a spotreba sa pohybuje len okolo 4,7 l/100 km.

Zdroj | Lexus

Hybridný pohonný systém má v rukáve eso, ktoré ulahodí milovníkom tradičných zážihových pohonov. Elektrická časť je vyladená tak, aby čo najvernejšie simulovala charakter a priebeh výkonu bežného zážihového motora. Užijete si preto veľmi prirodzenú a plynulú jazdu a to aj počas automatického prepínania pohonov.

Nový Lexus ES reprezentuje provokatívnu eleganciu. „Model ES bol vždy elegantným luxusným sedanom. V tejto generácii sme mu dodali odvážne dizajnové́ prvky, ktoré́ prekvapia záujemcov s tradičnými očakávaniami,“ povedal šéfdizajnér ES Jasuo Kadžino.

Pozrite si

Takéto auto nám tu doposiaľ chýbalo – Lexus ES 300h

Zdroj | Lexus

V praxi to znamená úplne novú platformu GA-K, vďaka ktorej je vozidlo o 65 mm dlhšie, o 5 mm nižšie a o 45 mm širšie. Kolesá sú posunuté viac do rohov pri širšom rozchode kolies prednej aj zadnej nápravy.

Zdroj | Lexus

Všetky tieto zmeny viedli k tomu, že sa podarilo znížiť líniu strechy, čím sa vytvorila výrazne zvažujúca sa silueta, ktorá v sebe kombinuje dynamiku a ladnosť. Zadná časť Lexus ES 300h je charakteristická čistými, ostro rezanými tvarmi. LED svetlá dopĺňajú zadné rohy karosérie a z každého uhlu pohľadu vytvárajú súvislú líniu.

Zdroj | Lexus

Lexus neustále pracuje s vyspelými technológiami, ktoré pravidelne sprístupňuje svojim zákazníkom. Jednou z týchto technológií sú aj digitálne vonkajšie spätné zrkadlá, ktoré boli prvýkrát uvedené v roku 2018 v Japonsku. Lexus je vôbec prvou automobilkou, ktorá túto technológiu použila v sériovo vyrábaných automobiloch. Digitálne spätné zrkadlá teraz prichádzajú aj na náš trh a môžete si ich dopriať k vybraným výbavám.

Zdroj | Lexus

Riešenie v interiéri používa 5-palcové farebné displeje zabudované do A-stĺpikov, ktoré sú umiestnené približne tak, aby kopírovali polohu bežných spätných zrkadiel a vodič si tak nemusel meniť pohľad a svoje šoférske zvyklosti. V exteriéri sú kamery zabudované do štíhlych aerodynamický puzdier.

Zdroj | Lexus

Inovatívne riešenie ponúka šoférovi lepší prehľad o tom, čo sa deje za vozidlom rovnako ako vedľa neho. Kamerové jednotky sú vybavené vyhrievaním, ktoré zabraňuje zamŕzaniu aj zahmlievaniu.

Zdroj | Lexus

Systém je ďalej vybavený luminiscenčným detektorom, ktorý automaticky potláča oslňovanie od svetlometov vzadu idúcich vozidiel pri jazde v noci, čo prispieva k oveľa čistejšiemu výhľadu smerom dozadu. Keď vodiť použije smerové svetlá, šírka zobrazovacej oblasti sa automaticky rozšíri.

Zdroj | Lexus

Lexus ES 300h je v ponuke v novej Limited edition za akciovú cenu 42 900 €. Ušetríte tak príjemných 12 000 €. Plná cena Lexus ES 300h je 54 900 €.