Lepšiu lampu ako Xiaomi Mi Smart LED Desk Lamp PRO si priať ani nemôžete

Do našej smart redakcie sme sa vybavili aj mnohými smart riešeniami od Xiaomi. Medzi nimi vyčnieva ale jeden, a to nielen kvôli svojej veľkosti. Je to smart stolová lampa Mi Smart LED Desk Lamp PRO, ktorú oceníte nielen na pracovnom stole. Prečo?

Pretože je fakt výborná. Nevtieravý dizajn v modernej bielej a hlavne matnej farbe sadne na každý stôl, dokonca aj ten pri posteli. Lampa, resp. jej podstava je pomerne ťažká, takže manipulácia s dvojitým ramenom nie je žiadny problém. Lampa je z hliníka, čo jej pridáva na kvalite, ale aj trvácnosti. Azda jediným mínusom je to, že „hlavu“ nie je možné otáčať horizontálne, iba naklápať vertikálne.

Ovládanie ani nemôže byť jednoduchšie – pomocou jediného otočného kolieska na podstavci. Jeho stlačením lampu zapnete či vypnete, no dvojitým stlačením sa spustí vami vybraná funkcia. Tú je možné navoliť si cez appku Home od Xiaomi. Ale k nej sa ešte dostaneme.

Maximálny výkon lampy je 14 W so svetelným tokom 700 ANSI lúmenov. LED diódy majú zvládnuť 25 000 hodín svietenia. Lampa ponúka Ra 90 Color Rendering Index, no zároveň má aj TÜV Rheinland certifikát – profesionálne certifikované slabé modré svetlo, nulový ghost efekt a LED diódy neblikajú, čo vidieť aj na fotkách či v našich storkách na Instagrame.

Lampa Mi Smart LED Desk Lamp PRO ponúka i rôzne teploty bielej farby. Od teplej bielej na úrovni 2 500 K (2 000 K je pritom plameň sviečky) až po studenú bielu na úrovni 4 800 K (5 100 K je zhruba denné svetlo). Voliť si teplotu farby je pritom možné opäť extrémne jednoducho – stačí stlačiť ovládacie tlačidlo a zároveň ním točiť. Teplota sa mení v závislosti od polohy voliča.

Teplotu ale pomerne rýchlo zmeníte aj hlasom. Lampa Mi Smart LED Desk Lamp PRO podporuje hlasové ovládanie cez Amazon Alexa, Google Assistant i Apple Siri cez Home Kit.

Tým najlepším na ovládanie je ale mobilná aplikácia Xiaomi Home. V nej je možné nastaviť ešte väčšie množstvo detailov pre lampu Mi Smart LED Desk Lamp PRO.

Napríklad hneď v úvode si môžete zvoliť preddefinovanú svetelnú scénu – Čítanie (Reading) s teplotou svetla 4 000 K pre minimalizovanie únavy očí, ale aj režim PC Mode, ktorý minimalizuje modré svetlo z LED diód.

Na výber sú však aj tzv. Favorites režimy, v ktorých nájdete dokonca aj dva rôzne režimy čítania – bežné čítanie a čítanie v noci. Opäť je tu aj PC Mode, ale aj režim Koncentrácia.

Jednoznačne najzaujímavejší je režim Focus Mode, v ktorom každých 45 minút lampa blikne, aby vám oznámila, alebo skôr pripomenula, že je čas si dať prestávku od práce či učenia na 10 minút.

V nastaveniach lampy je možné zadať napríklad aj časovanie, čo sa hodí ak ste mimo domácnosti a chcete, aby to v nej vyzeralo, že to tak nie je. V nastaveniach je dokonca aj Detský režim (Child Mode), ktorý obmedzí teplotu farby na 4 000 K. Vyššie hodnoty sú totiž pre deti a ich oči nebezpečné.

Práve tu nájdete aj možnosť zmeny dvojitého stlačenia ovládacieho tlačidla, ale aj základného nastavenia, teda aký režim sa spustí po zapnutí lampy. Samozrejmosťou je možnosť pridania lampy aj do série svietidiel a žiaroviek od Xiaomi.

Xiaomi Mi Smart LED Desk Lamp PRO je prepracovaná stolná lampa s mnohými užitočnými funkciami. Mať ju na pracovnom stole je obrovská výhoda oproti akejkoľvek „ne-smart“ lampe. Hlasové ovládanie či ovládanie na diaľku je čerešnička na tejto vydarenej torte potiahnutej bielym fondánom. Navyše ani cena nie je vôbec vysoká, 69,00 € je cena, za ktorú pomaly nekúpite ani bežnú štýlovú stolnú lampu.