Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lenovo Yoga Duet 7i stiera hranice medzi tabletom a notebookom

Lenovo Yoga Duet 7i stiera hranice medzi tabletom a notebookom
TECHBOX
Lenovo Yoga Duet 7i stiera hranice medzi tabletom a notebookom

Tablety a ich mobilné operačné systémy sú síce z roka na rok schopnejšie, no stále si vyžadujú, aby ste sa pri ich používaní prispôsobili vy im. V prípade hybridnej novinky Lenovo Yoga Duet 7i je to presne naopak. Štíhle a praktické telo tabletu vám totiž vďaka výkonnému hardvéru, operačnému systému Windows 10 a šikovnému príslušenstvu umožní okamžite premeniť na plnohodnotný notebook pripravený aj na serióznu prácu bez kompromisov.

Lenovo je expertom na konvertibilné zariadenia, na čele ktorých už niekoľko rokov stojí etablovaná rodina zariadení Yoga. Práve do nej najnovšie pribudol model Yoga Duet 7i, ktorý sa však tentokrát neradí do portfólia klasických notebookov.

V základe je Lenovo Yoga Duet 7i v skutočnosti štíhly tablet s hrúbkou len niečo málo cez 9 milimetrov a hmotnosťou 789 gramov. Toto šasi, ktoré vám padne do rúk ako uliate, však v sebe ukrýva plnohodnotný notebookový hardvér na čele s 10. generáciou procesorov Intel Core až do modelu Core i7.

Plnohodnotný hardvér si žiada aj plnohodnotný softvér, Lenovo Yoga Duet 7i preto stavia na operačnom systéme Windows 10, ktorý vám umožní aj v podobe tabletu využívať celú škálu softvéru, ktorý potrebujete k vašej práci, štúdiu či oddychu. Vďaka integrovanej grafike Intel UHD a operačnej pamäti až do 16 GB si pritom bez problémov poradí aj s náročnejšími úlohami.

Pozrite si

Lenovo Legion Y740Si – na cestách štýlový Ultrabook, doma brutálne herné delo

A čo tá notebooková časť? Tá spočíva v praktickom obale Folio Case, ktorej súčasťou je plnohodnotná fyzická klávesnica, aj priestranný touchpad. Klávesnicu stačí magneticky prichytiť k spodnej časti tabletu a po vyklopení stojanu na jeho zadnej strane máte zrazu v rukách plnohodnotný notebook.

Folio Case navyše vďaka textilnému povrchu pôsobí aj ako štýlový ochranný obal, ktorý vždy ladí so zvyškom dizajnu počítača, či už si vyberiete elegantnú sivú verziu Slate Grey alebo pútavú fialovo-ružovú verziu Orchid.

Klávesnica vstavaná v obale Folio Case ponúka príjemný zdvih, aký poznáte aj z bežných notebookov, k čomu navyše pridáva aj biele podsvietenie s možnosťou nastavenia jeho intenzity pomocou klávesovej skratky.

Ku konvertibilným zariadeniam značky Lenovo už neoddeliteľne patrí aj digitálne pero, ktoré vám umožní využiť priestranný 13“ dotykový displej naplno. Nadštandardné rozlíšenie 2K, technológiu Dolby Vision a stopercentné pokrytie farebného spektra sRGB tak môžete využiť nielen pasívne, ale aj na aktívnu tvorbu digitálneho obsahu.

S pripravenosťou na tvorbu obsahu tu však Lenovo Yoga Duet 7i vôbec nekončí. Jeho priestranný displej je totiž plne kompatibilný aj s inovatívnym perom Lenovo E-Color Pen, ktoré vám umožní vďaka špeciálnemu senzoru zosnímať akúkoľvek farbu vo vašom okolí a okamžite ju pomocou digitálneho hrotu preniesť do kreatívnych aplikácií, ako napríklad Adobe Photoshop, Adobe InDesign či Adobe Illustrator. Ak si vyberiete niektorý z vyšších variantov, Lenovo E-Color Pen nájdete po boku klávesnice Folio Case priamo v balení.

Nad touto všestrannou obrazovkou je už tradične umiestnená webkamera, ktorú však Lenovo obohatilo o infračervený snímač spolupracujúci s funkciou Windows Hello. Do systému sa vďaka tomuto snímaču budete môcť prihlasovať obyčajným skenom tváre, bez ťukania do klávesnice a to dokonca aj v úplnej tme.

V dnešnej dobe videohovorov a práci mimo kancelárie či štúdiu mimo školy sa vám však okrem prednej kamery určite bude hodiť aj zadná kamera. Tú môžete okrem bežnej tvorby fotografií vďaka vysokej kvalite pokojne využiť napríklad aj pri skene fyzických dokumentov do digitálnej podoby.

Perfektný balans medzi tabletom a notebookom si Lenovo Yoga Duet 7i drží aj pri ponuke portov. Celkovo totiž ponúka až tri USB-C konektory, jeden na nabíjanie aj s trvalým napájaním pre ďalšie zariadenia a ďalšie dva pre pripojenie externej obrazovky či príslušenstva.

Túto trojicu dopĺňa slot pre microSD kartu a kombinovaný port pre mikrofón či slúchadlá, ktoré však aj pri sledovaní filmov a seriálov dokáže dokonale zastúpiť aj zostava hlasných reproduktorov s podporou technológie Dolby Audio.

Lenovo Yoga Duet 7i je vďaka tejto výbave skutočným kráľom všestrannosti a to dokonca naraz v kategórii notebookov aj tabletov. Ak by sa takéto zariadenie k práci či štúdiu zišlo aj vám, túto konvertibilnú novinku si môžete zakúpiť aj na Slovensku za cenu od 969,00 €.

Už aj od tejto ceny k zariadeniu dostanete automaticky aj prémiovú službu Lenovo Premium Care, ktorá vám nad rámec štandardnej podpory poskytne špeciálnu asistenciu a technickú telefonickú podporu pri akýchkoľvek problémoch s hardvérom či softvérom, ročnú kontrolu zariadenia, ako aj rýchlu opravu a servis priamo v pohodlí vášho domova alebo kancelárie.

Na príprave článku sme spolupracovali so spoločnosťou Lenovo.

Zdroj