Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lenovo Yoga C930 - otočný 360° notebook s reproduktormi priamo v kĺbe

Lenovo Yoga C930 - otočný 360° notebook s reproduktormi priamo v kĺbe
Erik Birčák
Lenovo Yoga C930 - otočný 360° notebook s reproduktormi priamo v kĺbe
88 %
Lenovo skúša zo svojimi notebookmi stále niečo nové. Yoga a možnosti 360° otáčania nie sú neznámou, ale model C930 nás prekvapí reproduktormi priamo v kĺbe.

Výhody

  • inovatívny reproduktor
  • dotykové pero v tele
  • kvalitné spracovanie

Nevýhody

  • obmedzené množstvo portov
  • chýba čítačka SD kariet
  • vyššia cena

Nie sú to ale iba reproduktory, ktoré vás zaujmú na testovanej novinke. Už pri prvom pohľade poteší hliníkové kvalitne spracované telo, ktoré dodáva celému notebooku prémiový vzhľad. Aj pri bližšom testovaní zistíte, že kvalita je na vysokej úrovni.

Pri zariadeniach určených pre domácich používateľov to, žiaľ, stále nebýva pravidlom. Kĺby majú optimálny odpor, takže notebook otvoríte aj jednou rukou. Pritom sú stále dostatočne pevné na to, aby displej samovoľne nemenil svoj sklon.

Pozrite si

Lenovo Yoga Book C930 – E Ink displej namiesto fyzickej klávesnice

Osadená 6-riadková klávesnica je dostatočne kvalitná a dá sa na nej pohodlne a rýchlo písať. Klávesy síce nemajú taký zdvih, ako je to napríklad u Thinkpadových klávesníc, no stále patria medzi lepší štandard. Na klávesnici pritom nenájdete tlačidlo na zapínanie, to sa presunulo na pravú hranu zariadenia.

Z dizajnového hľadiska to dáva zmysel, nakoľko sa jedná o konvertibilný notebook. Osadený clickpad je tiež dostatočne veľký a v podstate poslúži na bežné ovládanie notebooku, ale žiadnu prémiovú kvalitu od neho nečakajte.

Pozrite si

Na Slovensko dorazila nová generácia notebookov Lenovo Yoga a ThinkPad

Rozhodne netreba zabudnúť ani na 13,9“ dotykový displej. S Full HD rozlíšením a podporou Dolby Vision prináša lepšie farby, kontrast a žiarivosť. Yoga C930 okrem toho obsahuje aj aktívne dotykové pero, ktoré je šikovne skryté v zadnej hrane tela notebooku. Jednoduchým zatlačením ho vysuniete a rovnaký postup zvolíte aj pri jeho uložení naspäť.

Jeho vstavaný akumulátor vystačí na hodiny práce a jeho presnosť je dostačujúca na občasné kreslenie, ale napríklad aj na digitálne podpisovanie. Celkovo je osadený displej podarený a pokiaľ by som mu mal niečo vytknúť, tak by to bola asi jedine nedostatočná čitateľnosť vo vonkajšom prostredí.

Ak sa pozriete na hrany C930-ky, tak na nej nájdete iba jedno veľké USB. Aj keď sa radím medzi vyznávačov pokroku, obávam sa, že v dnešnej dobe je to stále žalostne málo. Okrem toho tu nájdeme dvojicu USB-C portov, u ktorých si môžete zvoliť, ktorý si vyberiete na nabíjanie a ktorý na pripojenie dokovacej stanice, keďže ich konektivita zahŕňa aj Thunderbolt 3.

Vo všeobecnosti mi tu chýba slot pre pamäťové karty alebo port pre externý displej. Takto musíte väčšinu zariadení pripájať cez redukcie a dokovacie stanice. Túto situáciu dokáže čiastočne vyriešiť bezdrôtové pripojenie zahrňujúce Wifi 802.11ac a Bluetooth 4.2.

Po stránke výkonu nebude Yoga C930 zaostávať v žiadnom ohľade, snáď okrem grafického výkonu. Ten však nie je v centre pozornosti pri tomto type zariadení. Procesor Core i7-8550U je sprevádzaný menej obvyklou veľkosťou operačnej pamäte, ktorá je v tomto prípade 12 GB. 512 GB SSD je dnes lepší priemer a asi táto veľkosť už nikoho neposadí, je však dostatočná aj na inštaláciu viacerých aplikácií.

Či sa už jedná o kancelársku prácu, prehrávanie multimédií alebo prehliadanie internetu, je C930-ka rýchle zariadenie s nízkou odozvou. Pri väčšej záťaži sa ale pomerne rýchlo zahreje a je to poznať aj na jeho výkone, ktorý sa mierne zníži. Dvojica ventilátorov, ktorá sa stará o chladenie, je ale príjemne tichá a má kultivovaný prejav aj pri vysokej záťaži.

Bezpochyby najzaujímavejším prvkom je ale štvorica reproduktorov osadená v kĺbe zariadenia. Podpora Dolby Atmos im dodáva nádych priestorového zvuku, ale aj ich prevedenie zaručilo, že stredy a výšky sú na pomery notebookov veľmi pekné. V basovej časti spektra je určite čo doháňať, no stále som bol milo prekvapený celkovým prejavom.

Osadiť reproduktory do kĺbu zaručilo dobrý zvuk v akejkoľvek polohe displeja, čo považujem za veľké plus. Ak teda chcete používať C930-ku aj ako prenosný reproduktor či malé kino, tak smelo do toho. S výdržou medzi 9 a 10 hodinami by vám mala batéria postačiť na celý deň. Ak nie, tak výrobca prikladá aj 65 W adaptér. Yoga C930 je tak celkovo dobre vybaveným notebookom.

Za tento balík si ale výrobca nepýta práve malú čiastku (1 679 €) a v tejto cenovej kategórii sa už dajú nájsť mnohé biznisové pracovné notebooky, alebo napríklad aj mnohé zariadenia od Apple. To vytvára tomuto modelu pomerne tvrdú konkurenciu, a to najmä pokiaľ vezmeme do úvahy, že na rozdiel od biznisových modelov má Yoga iba štandardnú záruku.

Lenovo Yoga C930 je príjemným prekvapením. Aj keď sa jedná o konvertibilné zariadenie pre domáce použite, je z neho cítiť prémiové spracovanie a poteší aj špičkový zvuk. Naša redakcia mu udelila ocenenie TIP REDAKCIE.


Notebook Lenovo Yoga C930 si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ho nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.