Lenovo Yoga AIO 7 s ľahkosťou otočí svoj 27“ UHD displej do vertikálnej polohy

ZDROJ | Lenovo

Lenovo prinieslo na tohtoročnú virtuálnu výstavu CES 2021 množstvo noviniek, najviac z nich však zažiari all-in-one počítač Yoga AIO 7, ktorého displej je možné pohodlne otočiť aj do vertikálnej polohy.

Od pohodlného prehliadania dlhého zdrojového kódu, až po nekonečné scrollovanie Instagramom. Lenovo Yoga AIO 7 disponuje priestranným 27“ 4K UHD IPS displejom, ktorý si môžete kedykoľvek otočiť z horizontálnej do vertikálnej polohy tak, ako váš smartfón či tablet. Novému otočeniu sa automaticky prispôsobí aj prostredie operačného systému Windows 10.

Keď už spomíname smartfóny a tablety, z týchto zariadení dokáže Yoga AIO 7 zobrazovať obsah bezdrôtovo a to aj bez toho, aby ste ho vopred zapli. Poloha obrazovky sa pritom automaticky prispôsobí zobrazovanému obsahu z prenosného zariadenia podobne, ako je to v prípade televízoru Samsung The Sero.

ZDROJ | Lenovo

Na 4K UHD televízor sa navyše bude Yoga AIO 7 podobať v budúcnosti ešte viac, Lenovo doň totiž doplní možnosť „sledovania online relácií“, pod čím sa pravdepodobne ukrýva natívna podpora pre streamingové služby.

Pozrite siSamsung Lifestyle TV prinášajú nový dizajn a viac funkcií

V statickej základni počítača sa budú nachádzať procesory od AMD v najvyššej konfigurácii až do modelu Ryzen 7 4800H, ktorej s grafikou pomôže karta NVIDIA GeForce RTX 2060. Aj keď by mohlo ísť o výkon vhodný pre hry, obrazovka s 99 % pokrytím štandardov DCI-P3 a Adobe RGB napovedá skôr zameraniu na prácu s fotografiami, videom a grafikou.

ZDROJ | Lenovo

Na dnešnú dobu dištančnú bude novinka pripravená vďaka odnímateľnej 5 Mpx webkamere a stereo reproduktorom s ladením JBL Harman. Vstavané mikrofóny budú okrem videohovorov slúžiť aj na hlasové ovládanie počítača pomocou asistentky Amazon Alexa.

Pozrite siNové televízory Sony chcú zaujať kognitívnym AI procesorom a HDMI 2.1

Lenovo Yoga AIO 7 zamieri na trh v dvoch farebných verziách – Cloud Grey a Moon White, s ktorými budú ladiť aj ich periférie vrátane spomínanej webkamery. V predaji už od budúceho mesiaca za cenu od 1 599 dolárov. Predaj na našom trhu však zatiaľ nebol potvrdený.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojLenovo

Komentáre k článku