Lenovo Yoga 5G prekvapuje podporou 5G sietí a až 24-hodinovou výdržou batérie

ZDROJ | Lenovo

Nový notebook Lenovo Yoga 5G ponúkne používateľom viac, ako len 5G modem. K novej generácii sietí sa pripojí pomocou deviatich antén, pričom na jedno nabitie vydrží až 24 hodín.

Mobilné čipsety Snapdragon od spoločnosti Qualcomm umožnili výrobcom notebookov implementovať niektoré výhody smartfónov do notebookov, na ktorých pritom môže pokojne bežať „starý známy“ operačný systém Windows 10. Jeho najnovšiu verziu, Snapdragon 8cx, využíva aj nový notebook Lenovo Yoga 5G.

ZDROJ | Lenovo

Mobilný základ čipsetu spoločnosti Lenovo umožnil integrovať doň 5G modem, ktorý sa bude opierať až o deväť antén s podporou milimetrových vĺn a frekvencií pod úrovňou 6 GHz (sub-6 GHz). Na autorizáciu v sieti bude slúžiť virtuálna karta eSIM, ktorá sa však spolu s 5G po svete ešte stále iba rozširuje.

ZDROJ | Lenovo

Lenovo Yoga 5G s hmotnosťou 1,3 kilogramu vás na cestách príliš nezaťaží. Aj napriek svojim kompaktným rozmerom, práve vďaka mobilnému čipsetu, má na jedno nabitie vydržať až 24 hodín. Ide však iba o papierové výsledky a reálna výdrž v praxi sa môže v závislosti od používaného softvéru výrazne líšiť.

ZDROJ | Lenovo

Novinka ďalej ponúkne 14“ Full HD IPS displej s jasom 400 nitov, nad ktorým sa nachádza infračervená webkamera slúžiaca na prihlasovanie sa do systému Windows 10. K dispozícii však bude aj alternatíva v podobe snímaču odtlačkov prstov. Kľúčový hardvér uzatvára dvojica reproduktorov na prednej strane, ktorá podporuje zvukovú technológiu Dolby Atmos.

ZDROJ | Lenovo

Keďže ide o notebook z rodiny Yoga, displej bude možné otočiť o 360° do podoby tabletu. Najmä v tomto režime padne vhod podpora dotykového digitálneho pera, ktoré by podľa doterajších informácií malo byť súčasťou balenia.

ZDROJ | Lenovo

Lenovo Yoga 5G má doraziť do obchodov v priebehu jari s cenou základnej konfigurácie začínajúcou na úrovni 1 499 dolárov. Kedy, za akú cenu a či sa vôbec bude nový model na našom trhu predávať, v tomto momente nie je jasné.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojLenovo

Komentáre k článku