Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lenovo Vibe S1 Lite - odľahčená verzia vydareného selfie mobilu

Lenovo Vibe S1 Lite - odľahčená verzia vydareného selfie mobilu
Marek Hudák
Lenovo Vibe S1 Lite - odľahčená verzia vydareného selfie mobilu
82 %
Spoločnosť Lenovo, známa hlavne v oblasti notebookov, je konkurencie schopná aj na poli smartfónov. Ďalším zaujímavým modelom je odľahčená verzia Vibe S1 s prívlastkom Lite. V zásade sa však modely od seba veľmi neodlišujú.

Výhody

  • komplexné balenie
  • predná kamera s bleskom
  • cena

Nevýhody

  • slabšia GPU
  • priemerný fotoaparát
  • zbytočne natiahnutý dizajn

Telo Vibe S1 Lite môže pôsobiť natiahnutým dojmom, čo je spôsobené najmä širokou spodnou časťou s trojicou dotykových tlačidiel, nad ktorými sa nachádza 5-palcový Full HD displej. Vďaka hustote pixlov na úrovni 441 PPI poskytuje displej ostrý obraz.

Zaujímavosťou je predný 8 Mpx fotoaparát s clonou f/2,2 a bleskom slúžiaci na vydarené selfie zábery. Tie je možné ešte vylepšiť napríklad panoramatickým záberom. Hlavná, tj. zadná 13-megapixlová kamera autofókus na báze fázovej detekcie a duálny LED blesk.

Výrobca implementoval do aplikácie Fotoaparát aj zopár zaujímavých režimov. Jedným z nich je napr. viacuhlové zobrazenie, ktoré vám umožní zachytiť objekt z viacerých strán. Následne tak máte možnosť pozerať sa na predmet takmer v 3D zobrazení.

Nahrávanie videa je možné v klasickom rozlíšení 1 920 x 1 080 pixlov pri 30 snímkach za sekundu. Fotoaparát určite nepatrí k top na trhu, no v danej cenovej kategórii, aj s bleskom pre prednú kameru, sa radí medzi hornú polovicu.

Grafická nadstavba systému Android obsahuje zopár zaujímavých nastavení, pričom Lenovo predinštalovalo aj množstvo užitočných aplikácií. Napríklad taká aplikácia Lenovo Companion poskytuje komplexnú diagnostiku zariadenia, aktualizáciu a riešenia na vzniknuté problémy.

Pozrite si

Lenovo VIBE S1 – sklenená štýlovka s dvomi selfie kamerami

V Nastaveniach zas môžete nájsť plánované zapnutie a vypnutie zariadenia. Touto možnosťou dal výrobca jasne najavo, ako najlepšie predĺžite výdrž 2 700 mAh batérie. Tá pri bežnej záťaži len horko-ťažko vydrží jeden celý deň.

Plynulý beh systému je zabezpečený procesorovou jednotkou Mediatek MT6753 s ôsmimi jadrami bežiacimi na frekvencii 1,3 GHz a 2 GB pamäťou RAM. O čo najlepší grafický výkon sa stará čip Mali-T760MP2, od ktorého však nečakajte zázraky pri náročných 3D hrách.

Po teste zariadenia v aplikácii AnTuTu 6.1.2 sa model Vibe S1 Lite umiestnil približne v polovici rebríčka s 39 000 bodmi. Ako je už zvykom pri nových modeloch, aj Vibe S1 Lite podporuje dve SIM karty, alebo jednu SIM a pamäťovú kartu rozširujúcu základnú 16 GB pamäť telefónu.

Lenovo chce zaujať nielen cenou v porovnaní s výkonom, ale aj samotným obsahom balenia. V kompaktnej krabičke nájdete jednoduchý priehľadný plastový obal, nechýbajú ani slúchadlá, a dokonca výrobca pribalil aj fóliu na displej.

Lenovo Vibe S1 Lite s prijateľnou cenou, výkonným hardvérom a komplexným balením nebude musieť dlho hľadať prvých majiteľov. Oproti modelu S1 má iba jednu web kameru, tej ale sekunduje účinná LED dióda. Avšak možno nie každému bude vyhovovať natiahnutý dizajn so širokými okrajmi okolo displeja.

Recenzia bola publikovaná v časopise TECHBOX 5/2016.

Zdroj