Lenovo ukázalo verejnosti skladací tabletofón Folio

ZDROJ | Kim Poh Liaw

Lenovo ukázalo verejnosti unikátne zariadenie Folio. Ide o prototyp skladacieho tabletu, respektíve rozkladacieho telefónu. Je toto budúcnosť prenosných zariadení?

https://youtu.be/juNlsqu_hd4

Na konferencii Lenovo Tech World spoločnosť ukázala plne funkčný prototyp skladacieho tabletu, respektíve rozkladacieho telefónu s názvom Folio. Vo forme tabletu má zariadenie uhlopriečku 7,8 palca a vo forme telefónu má 5,5 palca. Rozlíšenie displeja je 1920 x 1440.

Pozrite siGreenpeace a iFixit zaostrili na smartfóny, tablety a notebooky

Folio poháňa procesor Snapdragon 800 a systém Android s verziou 7.0, ktorý je upravený pre skladací displej. Po zložení či rozložení sa užívateľské prostredie systému prispôsobí obrazovke. V prípade zloženia zariadenia na polovicu systém využije zahnutú časť displeja a zobrazí dodatočné systémové skratky či užitočné informácie.

ZDROJ | Kim Poh Liaw

Zaujímavé využitie skladacej konštrukcie Lenovo našlo napríklad vo fotoaparáte. V režime „na polovicu“ sa pri fotení zobrazí ľuďom na oboch stranách zariadenia náhľad fotografie.

ZDROJ | Kim Poh Liaw

Tento typ zariadenia je určite atraktívnou voľbou pre každého, kto chce mať po ruke zariadenie na pohodlné konzumovanie obsahu, ktoré sa zároveň zmestí do vrecka.

Pozrite siNové Apple iPady Pro ponúknu 120 Hz displej s podporou HDR a 512 GB pamäťou

Samsung už dávnejšie ukázal podobné zariadenie s názvom Galaxy X, ktoré malo ísť do predaja už tento rok, no pre problémy vo výrobe sa spustenie predaja posunulo na rok 2019.

https://youtu.be/MKG7XRsG9KQ

Predaj tabletov sa každý rok postupne zmenšuje a ľudia o ne strácajú záujem. Spôsobené to môže byť spomalením vývoja ale aj zväčšovaním uhlopriečok telefónov. Uvidíme, či nový druh zariadení ako je práve Lenovo Folio vzkriesi záujem ľudí o prenosné zariadenia s veľkou obrazovkou.

ZdrojGIZMODO

Komentáre k článku