Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lenovo ThinkPhone prepája biznis počítače s Motorolou, no ohúri aj parametrami

Lenovo ThinkPhone prepája biznis počítače s Motorolou, no ohúri aj parametrami
Zdroj | Lenovo
Stanislav Vinc
Lenovo ThinkPhone prepája biznis počítače s Motorolou, no ohúri aj parametrami
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Rodina počítačov ThinkPad oslávila minulý rok svoje 30. výročie na trhu a za túto dobu sa stala vo svojej oblasti doslova legendou. Niečo podobné by sa dalo povedať o zariadeniach značky Motorola, ktorej história dokonca siaha ešte ďalej.

Lenovo tak podniklo logický krok a tieto značky najnovšie prepája vo svojom prvom modernom smartfóne zameranom na prácu. ThinkPhone by Motorola kombinuje dizajn a funkcie zariadení ThinkPad a Motorola do smartfónu, ktorý má potenciál dobyť stredné a veľké korporáty po celom svete.

ThinkPhone má už na prvý pohľad DNA súčasných smartfónov Motorola, no prekrýva ho karbónovým povrchom a červeným tlačidlom na boku, ktorým odkazuje na ikonický Trackpoint v počítačoch ThinkPad. Na stole sa tak bude dokonale ladiť s biznis notebookmi tejto značky.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Lenovo

Toto prepojenie nebude končiť iba pri dizajne, ThinkPhone zo série Think preberie aj bezpečnostné prvky a so samotnými počítačmi z tejto rodiny bude aj priamo spolupracovať prostredníctvom konektivity Think 2 Think postavenú na existujúcej funkcii Ready For známej zo smartfónov Motorola.

Think 2 Think umožní priame prepojenie smartfónu s počítačom prostredníctvom Wi-Fi podobne, ako to robí pri svojich zariadeniach Apple. Skopírovaný text či fotografie na jednom zariadení sa tak okamžite objavia aj v schránke na druhom zariadení. Upozornenia z telefónu sa budú zobrazovať v Centre akcií systému Windows a po kliknutí na ne sa automaticky spustí príslušná aplikácia z telefónu na počítači.

Priamo z prostredia operačného systému Windows bude na smartfóne taktiež možné vzdialene spustiť zdieľanie mobilného internetu či prenášať súbory. Obľúbenou funkciou bude určite aj využitie smartfónu ako bezdrôtovej webkamery pri videohovoroch cez ľubovoľnú platformu.

ThinkPad na tento účel poskytne primárne 50 Mpx fotoaparát na zadnej strane (f/1.8, 1.0μm) vybavený optickou stabilizáciou obrazu a fázovou detekciou, ktorému bude sekundovať 13 Mpx senzor určený na tvorbu ultraširokouhlých 120° záberov, ako aj makro fotografie (f/2.2, 1.12μm). Hlavný fotoaparát bude schopný nahrávať až 8K UHD video pri 30 snímkach za sekundu, resp. 4K UHD video pri 60 snímkach za sekundu. V prípade zapnutia nahrávania aj v HDR10 klesne toto snímkovanie na polovicu.

Vpredu má smartfón umiestnený 32 Mpx fotoaparát s automatickým zaostrovaním, clonou f/2.45 a 0.7μm pixelmi, ktoré pomocou technológie Quad Pixel spojením štyroch susediacich pixelov konvertuje na 1.4μm. Zaujímavý je však ale aj samotný displej. Lenovo tu totiž siahlo po 6,6″ pOLED displeji s Full HD+ rozlíšením a až 144 Hz frekvenciou. Panel taktiež ponúka certifikáciu HDR10+ či ochranu zraku pred modrým svetlom. Snímač odltačkov prstov je uložený pod jeho povrchom.

Prekvapením je aj použitý čipset a to Snapdragon 8+ Gen 1, ktorý Lenovo spárovalo s 8 až 12 GB RAM, 128/256/512 GB úložiskom a operačným systémom Android 13. Súčasťou tohto systému bude od výroby aj balík Microsoft 365 spolu s aplikáciami Outlook a Teams. Práve s poslednou menovanou aplikáciou súvisí spomínané červené tlačidlo, ktoré poslúži na ovládanie funkcie Walkie Talkie (vysielačka).

Zdroj | Lenovo

Smartfón ďalej ponúkne 5 000 mAh batériu s podporou rýchleho káblového nabíjania výkonom 68 W a bezdrôtového nabíjania výkonom 15 W. Čerešničkou na torte po stránke hardvérového opisu je stereo zostava reproduktorov s podporou Dolby Atmos.

Z počítačov Think prenesie Lenovo do smartfónu ThinkPhone aj svoju bezpečnostnú platformu ThinkShield, ku ktorej sa pridajú ďalšie bezpečnostné riešenia vrátane ochrany pred hrozbami Moto Threat Defense. Riešenia Moto OEMConfig a Moto Device Manager zas firmám zjednodušia hromadné nasadenie a správu smartfónov pre zamestnancov.

Rovnaké nástroje môžu správcovia využiť aj na vzdialenú správu funkcie Moto Secure, ktorá im poskytne vzdialený prístup k nastaveniam uzamknutej obrazovky, sieťovým upozorneniam či šifrovaniu rozlošenia pinov. Všetky PIN kódy, heslá a kryptografické kľúče bude navyše ThinkPhone spracovávať pomocou samostatného procesoru Moto KeySafe.

Pozrite si

3D je späť a bez okuliarov! ASUS ho navyše spojil s technológiou OLED

Smartfón ale bude okrem softvéru a hardvéru odolný aj po fyzickej stránke a to vďaka vojenskej certifikácii MIL-STD 810H. Vďaka nej má spolu so sklom Gorilla Glass Victus odolať pádom z výšky až 1,25 metra a vďaka certifikácii IP68 zároveň zvládne aj ponorenie do hĺbky 1,5 metra po dobu 30 minút.

Obsah pokračuje pod reklamou

Lenovo ThinkPhone bude dostupný prakticky po celom svete vrátane Európy už „v najbližších mesiacoch“. Jeho cenu zatiaľ nepoznáme, no do rúk väčšiny budúcich majiteľov sa pravdepodobne aj tak dostane prostredníctvom väčších firiem, ktoré naň zrejme budú môcť v rámci B2B cenníka získať množstvovú zľavu.