Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lenovo ThinkPad X1 Tablet - prvý pracovný tablet s projektorom

Lenovo ThinkPad X1 Tablet - prvý pracovný tablet s projektorom
Zdroj | Lenovo
Števo Porubský
Lenovo ThinkPad X1 Tablet - prvý pracovný tablet s projektorom
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Lenovo si do Las Vegas nesie množstvo noviniek. Prvou a azda najzaujímavejšou je nový tablet z rodiny ThinkPad pre profesionálov. Ten vychádza zo starších modelov, no názov jasne hovorí o jeho top-end zaradení. Nový ThinkPad X1 Tablet dokáže konkurovať dokonca i Surface Pro 4 či iným prepracovaným modelom, pričom ponúkne aj čosi navyše – pico projektor!

Pozrite si

Lenovo ThinkPad X1 Tablet – biznisový tablet v štýle Surface Pro

Lenovo ThinkPad X1 Tablet má mať 12″ QHD (2 560 x 1 440 px) displej, Intel Core m7 procesor, do 16 GB pamäť RAM a až 1 TB PCIe NVMe SSD disk. Lenovo pritom jeho hrúbku udržalo pod 1 cm, presnejšie má 0,83 cm a hmotnosť tesne presahuje 1 kg! Zabudovaná batéria má zvládnuť 10 hodín na jedno nabitie. Operačným systémom je pritom Windows 10. Vo výbave nechýba ani USB-C.

Zdroj | Lenovo

Zásadnou novinkou sú moduly, ktoré si k ThinkPad X1 Tablet bude možné dokúpiť. Tzv. Productivity modul ponúkne navyše 5 hodín energie za 149 USD, modul Presenter (279 USD) je ale zaujímavejší. Ten má v sebe HDMI port a pico projektor pravdepodobne z modelu Yoga Tab 3 Pro, ktorý vyčarí 60″ obraz na stene. Bližšie technické info o projektore ale výrobca nezverejnil.

Zdroj | Lenovo

Posledným modulom je kúsok na vytváranie 3D skenov predmetov vďaka Intel RealSense 3D fotoaparátu (149 USD). Samozrejmosťou je však ale aj stylus (49 USD) či externá bezdrôtová klávesnica s dockom (99 USD).

Lenovo ThinkPad X1 Tablet sa na trhu objaví v priebehu februára s cenou od 899 USD (cca 823 €).

https://www.youtube.com/watch?v=NsHZSLmpX6U

 

Zdroj