Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lenovo ThinkPad Tablet 2: tablet snov s Windows 8

Lenovo ThinkPad Tablet 2: tablet snov s Windows 8
Dominik Fúsek
Lenovo ThinkPad Tablet 2: tablet snov s Windows 8

Ktovie, ako sa darí firme Lenovo v pre ňu novom segmente Android tabletov a smartfónov. Určite však vieme, že minimálne v nástupcovi vlajkovej lode už Android nenájdeme, nahradí ho Windows 8. Okrem neho pribudol kopec komponentov a funkcií.

Lenovo ThinkPad Tablet 2

Po koncepte konvertibilného tabletu/ultrabooku sme sa od Lenova dočkali ďalšieho Windows 8 zariadenia, tentokrát už ide o finálny kúsok určený do predaja. Lenovo ThinkPad Tablet 2 je podobne ako všetky ThinkPady primárne určený na prácu, nakoľko len tablet môže byť. Za základ si výrobca zobral 10,1“ multitouch displej technológie IPS a štandardného rozlíšenia 1 366 x 768 bodov. Výborným krokom je použitie štandardného procesora architektúry x86 (hoci ide len o Intel Atom) – na Windows 8 Pro tak spustíte nielen dotykové aplikácie rozhrania Metro, ale aj všetky plnohodnotné Windows programy. Zariadenie je hrubé 9,8 mm a váži necelých 590 g.

Lenovo ThinkPad Tablet 2

To však na označenie pracant nestačí. ThinkPad Tablet je preto možné vybaviť praktickým príslušenstvom – dokom s klávesnicou á la ASUS Transformer, dotykovým perom, čítačkou odtlačkov prstov a 3G, prípadne rovno LTE modulom. Ak sa chcete predvádzať, môžete tablet použiť aj ako NFC peňaženku. Rovnako výstredne budete pôsobiť pri používaní zadného 8 Mpx fotoaparátu, nechýba ani predná 2 Mpx webkamera. Na pomery tabletov je ponuka konektorov štedrá – microHDMI a klasický USB port určite potešia. Rovnako aj 10-hodinová výdrž, ak bude reálna. Novinka sa na trhu objaví s príchodom Windowsu 8, možno hneď 26. októbra. Určite nebude patriť k lacným tabletom.

Zdroj a foto: Engadget, Lenovo, The Verge

Lenovoonline.sk