Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lenovo ThinkBook 16p Gen3 - keď jediným limitom je len vaša fantázia

Lenovo ThinkBook 16p Gen3 - keď jediným limitom je len vaša fantázia
TECHBOX
Lenovo ThinkBook 16p Gen3 - keď jediným limitom je len vaša fantázia

Často sa zvykne hovoriť, že kreativite sa medze nekladú. Avšak v prípade, že tvoríte grafiku, animujete, striháte videá či modelujete, obmedzovať vás môže práve výpočtový výkon vášho aktuálneho zariadenia či cena toho novšieho a lepšieho.

Lenovo preto v roku 2019 predstavilo radu ThinkBook, ktorej modely do seba spájajú elegantný dizajn, špičkový výkon, prijateľnú cenu a samozrejme prvky bezpečnosti, na ktorú Lenovo mimoriadne dbá. Lenovo ThinkBook 16p 3. generácie nie je samozrejme výnimkou.

Obsah pokračuje pod reklamou

Dizajnovo sa ThinkBook 16p 3. generácia ponáša na najnovšie modely radu Legion. Elegantné celohliníkové telo má nízku hrubku, je kvalitne spracované a vďaka matnej úprave aj veľmi príjemné na dotyk. Na vrchnej časti sa navyše vyníma logo ThinkBook a plaketka Lenovo, ktoré dodávajú zariadeniu osobitý charakter.

Rozdelenie veka na tmavšiu a bledšiu časť, či nápis ThinkBook na hrane potom už len umocňujú celkovú eleganciu modelu. Displej, podobne ako v prípade najnovších modelov Legion nepokrýva celú prednú stranu. Na jej zadnej časti si totiž našli miesto užitočné porty, vrátane toho na nabíjanie. Celkovo sa na tele nachádza 2 x USB-C, 2 x USB-A, 1 x HDMI 2.0, čítačka SD kariet, 1 x bezpečnostný slot Kensington NanoSaver a samozrejme kombinovaný 3,5 mm audio jack.

Takýto bohatý výber sa už dnes bežne nevidí a potešilo nás, že Lenovo stále do svojich notebookov dáva okrem klasických USB-A portov aj čítačku SD kariet, ktorá je dnes už skôr raritou ako pravidlom. Po otvorení vás privíta 16″ displej s moderným pomerom strán 16:10.

Jeho rozlíšenie je 2,5K, maximálny jas môže byť na úrovni 500 nitov a obnovovacia frekvencia môže byť až 165 Hz. Obrazovka vám teda okrem vysokého rozlíšenia ponúkne aj na túto kategóriu nadštandardnú obnovovaciu frekvenciu, ktorú môžu ThinkBooku závidieť aj mnohé herné notebooky.

Panel bol samozrejme nakalibrovaný podľa štandardu Delta E < 1, získal certifikát TÜV Eyesafe® Low, X-Rite Pantone® Color Calibration a podporuje tiež DisplayHDR či Dolby Vision. Môžete sa teda tešiť na detailné a hodnoverné podanie farieb, ktoré oceníte nielen počas konzumácie obsahu ale najmä počas práce s grafickými či editovacími programami.

Nakoľko ide o Lenovo notebook samozrejmosťou je perfektná klávesnica v plnej veľkosti a tiež príjemný a precízny sklenený trackpad. Ten je tak dobrý, že som ani nemal potrebu používať k notebooku externú myš. Samotné klávesy majú dobrý zdvih, skvelé rozloženie a ani dlhé písanie nie je pre prsty únavné.

Hneď nad klávesnicou sa potom nachádza tlačidlo napájania, v ktorom sa ukrýva aj čítačka odtlačkov prstov. Tá patrí medzi tie najlepšie, aké som mal možnosť na notebookoch používať a to po stránke spoľahlivosti aj rýchlosti. Naľavo od nej si potom nemožno nevšimnúť reproduktory z dielne Harman Kardon, ktoré vám ulahodia svojim prekresleným hudobným prednesom.

Nad displejom sa potom týči Full-HD kamera s podporou Windows Hello, ktorú viete pomocou fyzického posuvníka rýchlo zakryť a naspäť odokryť. Spoločne s čítačkou odtlačkov prstov tak ide o dôkazy toho, že Lenovo myslí na bezpečnosť svojich používateľov a najlepšie je, že fungujú spoľahlivo a presne tak ako majú.

Ako som ale vyššie spomínal, nie je nič horšie, ako keď je kreatívny človek obmedzovaný schopnosťami svojho hardvéru. Preto v sebe tento kúsok skrýva procesor AMD Ryzen 9 radu 6000 s 8 jadrami a 16 vláknami, ktorý spolu s grafickou kartou NVIDIA RTX 3060 a až 32 GB RAM pamäťou dokážu to, čo len máloktorý notebook v tejto cenovej kategórii.

Spojte si tento hardvér s farebne hodnoverným displejom, vyššou obnovovacou frekvenciou a efektívnym chladením a dostanete stroj, ktorý sa nezľakne najnáročnejších grafických programov či najnovších AAA hier a to na najvyšších detailoch. Vďaka grafickej karte radu RTX tiež dostanete prístup k programom ako NVIDIA Studio či podporu herných technológií ako DLSS či Ray Tracing, vďaka ktorej budete mať vo vašich hrách realisticky vykreslené tiene a odlesky.

Obsah pokračuje pod reklamou

Pri takto výkonných komponentoch by človek čakal, že výrazne utrpí výdrž batérie. Opak je však pravdou. Batéria s kapacitou 71 Wh vám pri bežnom používaní pohodlne vydrží 7 hodín na jedno nabitie. Túto hodnotu je možné dosahovať aj vďaka operačnému systému Windows 11 Pro, ktorý na ThinkBooku 16p beží plynulo a odladene.

Ak by sa vám batéria predsa len vybila vďaka podpore Rapid Charge ju budete vedieť doplniť z 0-80 % za približne 60 minút. Vďaka tomu sa nemusíte báť o výdrž batérie napríklad ani na dlhších pracovných cestách či dovolenkách.

Tak čo hovoríte na Lenovo ThinkBook 16p 3. generácie? Za nás do seba spája všetky aspekty skutočného pracovného notebooku, ktorý ocenia kreatívci so slabosťou pre hry ale aj manažéri, ktorí sa chcú vedieť na svoje zariadenie spoľahnúť za akýchkoľvek okolností.

Ak ste sa našli aspoň v jednej týchto kategórií, Lenovo ThinkBook 16p 3. generácie môže byť váš už od 1 449 €.