Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lenovo Tab P12 Pro bude vďaka Project Unity predĺženou rukou Windows počítačov

Lenovo Tab P12 Pro bude vďaka Project Unity predĺženou rukou Windows počítačov
Zdroj | Lenovo
Stanislav Vinc
Lenovo Tab P12 Pro bude vďaka Project Unity predĺženou rukou Windows počítačov
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Segment tabletov ožíva a Lenovo si túto druhú vlnu ich popularity nechce nechať ujsť. Najnovšie do rodiny Tab P prináša nové modely Lenovo Tab P12 Pro a Lenovo Tab P11 5G doprevádzané softvérovou vychytávkou Project Unity.

Ako tomu napovedá už samotný názov, resp. prívlastok „Pro“, prvý menovaný model z novej ponuky bude najnovšou vlajkovou loďou spomedzi tabletov výrobcu. Z jeho špecifikácií musíme určite spomenúť 12,6“ AOLED displej s rozlíšením 2 560 x 1 600 pixelov a adaptívnou obnovovacou frekvenciou do 120 Hz.

Displej pokrýva 107 % farebného spektra NTSC a vďaka jasu 600 nitov je pripravený aj na Dolby Vision obsah doplnený o HDR10+. Kvalitný obraz bude doprevádzať stereo ozvučenie tvorené štyrmi reproduktormi s ladením od JBL. Aj keď 89 % prednej strany zariadenia pokrýva displej, do rámu k nemu sa zmestil ešte 8 Mpx selfie fotoaparát. Vzadu má Lenovo Tab P12 Pro hlavný 13 Mpx a ultraširokouhlý 5 Mpx fotoaparát.

Zdroj | Lenovo

Pod povrchom vlajkového modelu nájdeme mobilný čipset Qualcomm Snapdragon 870 spojený so 6 GB RAM a 128 GB úložiskom, resp. 8 GB RAM v prípade verzie s 256 GB úložiskom. Interné úložisko bude možné rozšíriť pomocou microSD karty, či externého disku pripojeného cez USB-C port.

Pozrite si

Jeseň s Apple – aké zariadenia môžeme očakávať?

Súčasťou tohto čipsetu je aj modem Qualcomm FastConnect 6800, ktorý v závislosti od výberu modelu podporuje Wi-Fi 6 alebo aj 5G. Batéria s kapacitou 10 200 mAh má tabletu vystačiť na zhruba 17 hodín. Do jeho balenia Lenovo prihodilo aj rýchlu nabíjačku s výkonom 45 W.

Zdroj | Lenovo

Na tele tabletu možno vidieť aj magnetické POGO piny slúžiace na pripojenie pribalenej klávesnice. Tú bude dopĺňať nové dotykové pero Precision Pen 3, ktoré sa automaticky spáruje s tabletom a spustí špeciálnu aplikáciu Instant Memo – tá transformuje všetok obsah vytvorený perom na písaný text. Pero sa nabíja bezdrôtovo v magnetickom držiaku a ponúka aj funkciu diaľkového ovládania pomocou tlačidla, ktoré slúži aj ako vzdialená spúšť fotoaparátu.

Lenovo Tab P12 Pro bude okrem toho pripravený aj na nové bezdrôtové riešenie Project Unity, ktoré tablet premení na predĺženú ruku počítačov s operačným systémom Windows. Tablet bude napríklad možné použiť na prácu v grafických programoch alebo písanie a zvýrazňovanie poznámok počas videohovorov.

Zdroj | Lenovo

Lenovo Tab P11 5G

Popri vlajkovom tablete Lenovo predstavilo aj nižšie postavený tablet Tab P11 5G, ktorý má spájať cenovú dostupnosť s podporou 5. generácie mobilných sietí. Ponúkať bude 11“ IPS displej s 2K rozlíšením a technológiou Dolby Vision. Chýbať mu nebude ani podpora DisplayPort a voliteľná klávesnica s Lenovo Precision Pen 2.

Zdroj | Lenovo

Tento model bude poháňaný čipsetom Snapdragon 750G, ktorému sekunduje 8 GB RAM a 256 GB úložisko. Batéria s kapacitou 7 700 mAh je v tomto prípade pripravená na 12-hodinové streamovanie obsahu. Modelu Tab P11 5G nechýba ani ozvučenie od JBL s priestorovým efektom Dolby Atmos.

Zdroj | Lenovo

Lenovo Tab P12 Pro dorazí do predaja až začiatkom budúceho roka, Lenovo Tab P11 5G ešte koncom tohto roka. Ceny nových modelov v tejto chvíli nepoznáme.