Lenovo omladilo rad Yoga a premenilo Smart Tab na mozog chytrej domácnosti

Jesenná ponuka spoločnosti Lenovo je o väčšom prehľade v produktoch, omladenom rade Yoga a prvom Google tablet, ktorý je zároveň hubom pre inteligentnú domácnosť.

Spoločnosť Lenovo sa rozhodla s nadchádzajúcou sezónou upratať v portfóliu a sprehľadniť tak označenia produktov. Značka Yoga je kategorizovaná ako prémiová, zatiaľ čo ideapad sú dostupné produkty. Pri konkrétnych modeloch označenie L značí notebook, resp laptop, S sú ultratenké notebooky, C konvertibilné zariadenia a D oddeliteľné, teda tablety s klávesnicami. Novinky, ktoré Lenovo aktuálne predstavilo sú zo série S a C subbrandu Yoga.

Notebooky Lenovo Yoga S940 a S740

Lenovo Yoga S940 a S740 sú ultra tenké notebooky. S940 je vlajkovou loďou kategórie s hliníkovým unibody telom, hrúbkou 12,2 milimetra a hmotnosťou 1,2 kilogramu. Tento model je najtenším v portfóliu spoločnosti. O výkon sa stará procesor Intel i7 8. generácie. Notebook je prvým s Contour obrazovkou, teda zaoblenou na stranách, tak ako to poznáme zo smartfónov. IPS displej má 13,9-palca, 4K UHD rozlíšenie a pochváliť sa tiež môže HDR VESA400 panelom. Pri tejto kombinácii sa podarilo dosiahnuť svietivosť 500 nitov. V ponuke je tiež FHD displej Dolby Vision SW, ktorý má svietivosť 400 nitov.

 

Lenovo upozorňuje na obzvlášť tenké rámiky okolo displeja, ktoré sú po stranách hrubé 4,2 milimetra a na hornej strane 5,4 milimetra. Spoločnosť chce tiež ponúknuť pútavý Dolby Atmos zvuk, preto reproduktory umiestnili po stranách klávesnice. Výdrž batérie je sľúbená do 15 hodín práce s FHD displejom, pri UHD je výdrž 7,5 hodiny. Notebook zároveň ponúka RapidCharge rýchlo nabíjanie, ktoré za 15 minút predĺži výdrž batérie o ďalšie 2 hodiny. Nechýba Wi-Fi 6 pre rýchle a bezproblémové pripojenie.

Pomocou infračervenej kamery odomknete počítač, zrakom dokážete presúvať obsah z displeja notebooku na externý monitor vďaka technológii Glance a ako bezpečnostný prvok IR kamera dokáže rozmazať vaše pozadie pri videohovoroch, alebo vypnúť monitor, či zastaviť multimediálny obsah, keď sa nepozeráte na displej. Takýmto spôsobom sa tiež šetrí energia. Zapracovaný je hlasový asistent Alexa, ktorá vás počuje do vzdialenosti 4 metrov, no je dostupná len v Angličtine.

Dostupnejší model Lenovo Yoga S740 bude v ponuke s 14- a 15-palcovým displejom. Menšia uhlopriečka bude mať rozlíšenie UHD HDR so svietivosťou 500 nitov, ak by ste sa rozhodli pre Full HD HDR displej musí vám stačiť svietivosť 400 nitov. V oboch prípadoch nechýba Dolby Vision. 15-palcový variant ponúkne Full HD HDR displej so svietivosťou 500 nitov a Dolby Vision.

14-palcový Yoga S740 sa bude chváliť 10. generáciou Intel CPU Icelake U a grafikou NVIDIA MX250, zatiaľ čo 15-palcová verzia dostane 9. generáciu Intel Coffelake-H a grafiku NVIDIA GTX1650. O bezpečnosť sa v 15-palcovej verzii okrem iného bude starať fyzická krytka kamery Trueblock Privacy Shutter alebo čítačka odtlačkov prstov. Oba modely budú mať Wi-Fi 6. Ďalšia špecifikácia je totožná s modelom Lenovo Yoga S940.

Oba modely prídu na trh počas októbra. Yoga S940 bude v 14-palcovej verzii stáť 1 699€, Yoga S740 v 14-palcovej verzii za 889€, 15-palcová vás vyjde 1 159€.

Konvertibilné Lenovo Yoga C940 a C740

Konvertibilný Lenovo Yoga C940 bude v ponuke s 14- a 15,6-palcovým displejom. Spoločnosť najmä pri menšej uhlopriečke zdôrazňuje tenké rámiky okolo dipsleja. Saši je celokovové. 4K VESA400 HDR Dolby Vision displej má svetelnosť 500 nitov.

O výkon sa postará procesor Intel i7 10. generácie. Lenovo si na zvuku dalo záležať aj v tomto prípade. Reproduktor je zapracovaný v otočnom kĺbe a má charakteristiku Dolby Atmos. Ani tu nechýba krytka na kameru TrueBlock Privaci Shutter a čítačka odtlačkov prstov. Displej si rozumie so stylusom, ktorý má svoje miesto priamo v saši a je v cene. O bezpečnosť sa tu stará Windows Hello. Rýchlosť pripojenia zabezpečí Wi-Fi 6. Pri Full HD displeji sľubuje výrobca výdrž batérie 20 hodín.

Dostupnejší model Yoga C740 ponúkne 15,6-palcový displej s rozlíšením FHD HDR VESA400 so svietivosťou 500 nitov. Nechýba optimalizácia pree Dolby Vision.

Pod kapotou sa skrýva Intel i7 10. generácie, reproduktory majú charakteristiku Dolby Atmos, rovnako nechýba Wi-Fi 6 a výdrž batérie by sa mala pohybovať okolo 13 hodín. Inak je konfigurácia totožná s vyšším modelom. Lenovo Yoga C940 a C740 prídu do predaja počas októbra. C940 v 14-palcovej verzii bude stáť 1 549€, ceny C740 začnú na 929€.

Lenovo Yoga Smart Tab

Lenovo sa tiež pochválilo vynoveným Lenovo Yoga Smart Tabom, ktorý má Google Asistenta zapracovného do tej miery, že okrem primárnej funkcie tabletu, dokáže poslúžiť aj ako smart displej, resp hlavné ovládanie smart domácnosti.

Stojan Smart Tabu má 4 polohy. V každej máte v dispozícii 10,1-palcový Full HD displej s IPS panelom a technológiou TDDI a 6 smerové JBL reproduktory. Neoficiálna cena je 299€.

ZdrojTlačová konferencia

Komentáre k článku