Lenovo novinky roka 2017 naživo

Lenovo v Sliači ukázalo novinky naprieč celým svojim portfóliom. Pozrite sa, čo je nové pre náš trh z oblastí notebookov, tabletov či smartfónov.

Biznis kategória notebook je pre Lenovo mimoriadne dôležitá. Dlhodobo Lenovo patrí medzi najobľúbenejšie značky, ktoré si firmy a podniky vyberajú. Určite Lenovo poznáte aj vďaka ThinkPadom, kde aj pre rok 2017 výrobca ponúka vylepšenú vlajkovú loď Lenovo X1 Carbon.

Pozrite siLenovo ThinkPad X1 Carbon – kompaktnejší než kedykoľvek predtým

Biznis notebook je opäť tenší a ľahší a samozrejmosťou sú najnovšie procesory Intel Core 7. generácie. V najvyššej konfigurácii sa môžete spoľahnúť na 1 TB SSD disk, 16 GB LPDDR3 pamäť RAM či technológie ako LTE-A, NFC a nechýba ani čítačka odtlačkov prstov.

 

Dôležitým modelom v portfóliu Lenovo pre biznis zákazníkov je i zariadenie Lenovo ThinkPad X1 Yoga, ktorý prichádza s OLED WQHD displejom a navyše aj USB-C Thunderbolt 3 konektorom, pre čo najrýchlejšiu prácu s dátami.

Pozrite siLenovo ThinkPad X1 Yoga – konvertibilný notebook pre profesionálov

 

Atraktívny je určite aj model Lenovo Yoga 370, ktorý ponúka 13,3-palcový otočný displej v tele 12-palcového Ultrabooku s hmotnosťou na úrovni 1,37 kg. Poteší taktiež USB-C konektor či výkonný hardvér s najnovšími procesormi Intel Core 7.

Lenovo však v roku 2017 odčlenilo svoje hráčske notebooky do samostatnej kategórie Legion. K dispozícii je v tomto prípade dvojica notebookov Lenovo Legion Y520 a Legion Y720. Y520-ku sme v redakcii už naplno testovali a dokonca sa na titulke nášho časopisu TECHBOX práve s týmto modelom objavil aj známy youtuber Selassie.

Pozrite siLenovo Legion Y520 – stvorený pre hráčov

Absolútnym hráčskym vrcholom je však model Y720. Zaujme hliníkovým telom s výrazným podsvieteným logom Y, špeciálnym duálnym chladením, ale najmä špičkovým hráčskym výkonom na čele s grafickou kartou Nvidia GeForce GTX 1060 6 GB.

Hry si vychutnáte na veľkom 15,6-palcovom UHD IPS AG displeji s rozlíšením 3 840 x 2160 bodov. Zaujímavosťou je aj RGB podsvietená klávesnica, ktorú si môžete farebne prispôsobiť podľa svojej chuti.

Pozrite siLenovo Legion Y720: laptop pripravený na VR a náročné herné tituly

RECENZIALenovo Legion Y720 – hráčska zaujímavosť s hlučným chladením

Lenovo Legion Y720 dokonca ponúkne aj značkové reproduktory Harman so subwooferom a technológiou Dolby Atmos. Notebook je navyše pripravený aj na virtuálnu realitu vďaka certifikovanej podpore pre VR okuliare Oculus.

Podľa IDC v oblasti tabletov Lenovu patrí štvrtina trhu na Slovensku. Na druhom mieste je Samsung s 13% podielom a tretiu priečku obsadil Apple s 12% podielom na trhu. Tablety sú pre Lenovo teda silným segmentom.

Pre rok 2017 má tak Lenovo viacero noviniek aj medzi tabletmi. Sem patrí aj 10,1-palcový tablet Lenovo Yoga Tab 3 Plus s 2K displejom. Tablet ponúkne i stupeň krytia IP51, a tak odolá ošpliechaniu vodou.

Tablet má navyše osadené JBL reproduktory s Dolby Atmos technológiou. Batéria tabletu má 9 300 mAh a Lenovo uvádza výdrž 18 hodín, čo je veľmi slušné číslo. Cena je pritom 369 €, v prípade Wi-Fi verzie tabletu.

Lenovo má v portfóliu aj novinku Lenovo Yoga A12. Ide o akýsi hybrid medzi tabletom a notebookom s 12,2-palcovým HD displejom otočným o 360°. Klávesnica HALO je pritom podobná s modelom Yoga Book, teda jej tlačidlá nie sú vôbec vystúpené a je dotyková.

Pozrite siLenovo Yoga A12: tenký, ľahký a zároveň lacný notebook

Hmotnosť modelu Yoga A12 je 990 gramov, pričom vďaka 10 500 mAh batérii by mal vydržať približne 15 hodín. Prekvapí vás i cena, a to 339 €, ktorú považujeme za veľmi atraktívnu.

V portfóliu Lenovo už neprehliadnuteľne kraľujú aj smartfóny. Na Slovensku je Lenovo v oblasti smartfónov druhá najpredávanejšia značka s 20% podielom na trhu (rok 2016). V úvode roka 2017 má Lenovo viacero noviniek, ktoré sme už aj naplno testovali. Spomenieme najmä Lenovo Moto G5 a G5 Plus, ktoré ponúkajú vynikajúci pomer ceny a výkonu.

Pozrite siLenovo Moto G5 – dobrá cena a unikátna čítačka odtlačkov prstov

Práve model G5 Plus za 269 € je vo svojej kategórii skutočným skvostom. Môžete sa tešiť na hliníkové telo, veľký displej, snímač odtlačkov prstov s množstvom funkcií, ale najmä špičkový 12 Mpx Dual Pixel fotoaparát, aký vidíme v ponuke vlajkových lodí konkurenčného výrobcu.

Pozrite siNový Lenovo Moto G5 Plus vyzerá naživo ešte lepšie

Lenovo však rozširuje aj portfólio tzv. Lenovo Mods pre zariadenia Moto Z. V tomto roku sa môžete tešiť na viacero noviniek vrátane Lego Mod či 360 Mod. Na trh prišiel aj cenovo dostupný smartfón Lenovo Moto C. Pred pár dňami bola predstavená i nová generácia Lenovo Moto Z2 Play.

Pozrite siLenovo Moto C a Moto C Plus – dvojičky pre nenáročných

Pozrite siLenovo Moto Z2 Play a nové Moto Mods – vyšší výkon pre viac zábavy

Komentáre k článku