Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lenovo Moto G5 Plus uteká konkurencii na míle

Lenovo Moto G5 Plus uteká konkurencii na míle
Imrich Maťo
Lenovo Moto G5 Plus uteká konkurencii na míle
91 %
Po teste smartfónu Lenovo Moto G5 sme vyskúšali aj väčší a vybavenejší Lenovo Moto G5 Plus. Ten však nie je iba zväčšeným súrodencom, rozdielov je medzi nimi viacero.

Výhody

  • čítačka odtlačkov prstov s gestami
  • výkonný procesor
  • výdrž batérie
  • pomer cena/výkon

Nevýhody

  • chýba notifikačná dióda
  • vytŕčajúci fotoaparát

Kovové telo s ergonomickými tvarmi dobre sedí v ruke. Dominuje mu 5,2” IPS displej s Full HD rozlíšením a dobrou čitateľnosťou v exteriéri. Výraznejšie zmeny oproti modelu Moto G5 sú na vrchnej a spodnej strane.

Pozrite si

Lenovo Moto G5 – dobrá cena a unikátna čítačka odtlačkov prstov

Keďže G5 Plus nemá odnímateľný zadný kryt, šuplík pre Nano SIM karty a microSD pamäťovú kartu má svoje miesto navrchu smartfónu. Našťastie pojme všetky tri karty naraz, takže využijete Dual SIM aj s vloženou pamäťovkou.

Na spodnú stranu bol premiestnený 3,5 mm jack aj mikrofón. Cez susediaci micro USB k smartfónu vďaka OTG pripojíte napríklad aj USB kľúč. 3 000 mAh batériu s reálnou výdržou dva dni nabijete na ďalších 5-6 hodín používania už za 15 minút.

Pozrite si

Lenovo prinieslo na Slovensko Moto G5 aj G5 Plus. Budú to bestsellery?

Veľmi ma však mrzelo vytŕčanie hlavného fotoaparátu nad zadnú stranu. Po celý čas som sa obával, že ho poškodím.

Moto G5 Plus dostal výkonnejší 8-jadrový procesor Snapdragon 625, čo sa prejavilo vo výkone zaznamenanom testami. V AnTuTu získal vyše 62 000 bodov a v teste Ice Storm Unlimited benchmarku 3DMARK takmer 13 800 bodov, čo je v oboch prípadoch výrazne viac, ako u Moto G5, čo sa však očakávalo. No určite týmito hodnotami šliape konkurencii na krk.

V praxi Moto G5 Plus zvládol hru Real Racing 3 bez zaváhaní a World of Tanks pri stredných nastaveniach na cca 50 fps. A to aj vďaka Androidu 7.0 bez nadstavby. Pri bežnej práci bol smartfón dostatočne svižný a chod aplikácií plynulý. Svoj podiel na tom má aj 3 GB pamäť RAM.

Hlavný fotoaparát je pýchou tohto smartfónu. Má síce „iba“ 12 Mpx senzor, ale disponuje technológiou Dual Autofocus Pixels, čo v súčinnosti s PDAF výrazne urýchľuje zaostrovanie a napomáha ku snímaniu kvalitnejších fotografií.

Vo svojej triede jednoducho nemá konkurenciu aj vďaka clone f/1,7. Môžete sa spoľahnúť na ostré snímky cez deň a pekné zábery aj v noci. Okrem bežného fotenia môžete snímať Ultra HD video pri 30 fps, Full HD video pri 60 fps, alebo Slow motion v HD rozlíšení pri 120 fps.

Nechýba ani Profesionálny režim s viacerými nastaveniami, a tiež HDR na elimináciu protisvetla, ktoré môžete mať trvalo zapnuté, alebo v automatickom režime. Selfisti sa potešia 5 Mpx webkamere s režimom Krása, manuálnym režimom i záznamom Full HD videa.

Unikátom smartfónov Moto G5 / G5 Plus je čítačka odtlačkov prstov pod displejom. Okrem klasického odomknutia naprogramovaným odtlačkom prsta ňou ľubovoľným prstom smartfón aj zablokujete. Navyše čítačkou môžete plne nahradiť softvérové funkčné tlačidlá, ktoré v takom prípade nebudú zaberať plochu displeja. Stačí vo funkcii Moto akcie povoliť gestá, konkrétne ovládanie jedným dotykom.

Napríklad pohybom zľava doprava po snímači vykonáte krok späť, opačným smerom vyvoláte posledné otvorené aplikácie, dotknutím sa snímača sa vrátite na hlavnú obrazovku a podržaním spustíte Google asistenta. Je to veľmi praktická a návyková vychytávka, ktorú som naplno využíval.

Čo je ale výborné, môžete si sami nastaviť ktorým smerom aká akcia sa má vykonať, a to podľa toho, čo vám najlepšie vyhovuje. Pozorne si všimnite screenshot nižšie v článku, zobrazujúci toto nastavenie.

Lenovo Moto G5 Plus nie je len väčším súrodencom modelu Moto G5. Voči konkurencii vo svojej triede vyťahuje také zbrane, ako výborný fotoaparát, silnú batériu s dlhou výdržou, multifunkčnú čítačku odtlačkov prstov, ktorá vďaka podpore gest poslúži ako trackpad a nahrádza trojicu funkčných tlačidiel. Čerešňou na torte je bezkonkurenčný pomer cena/výkon. Vďaka všetkým týmto aspektom získal od našej redakcie ocenenie TIP REDAKCIE.

Okrem tohto testu s čiastočným porovnaním s modelom Moto G5 sme pre vás pripravili aj 5 najväčších vychytávok smartfónu Lenovo Moto G5 Plus. Už o niekoľko dní si ich budete môcť prečítať v najnovšom júnovom vydaní časopisu TECHBOX.

Na záver si ešte pozrite vzorové fotografie, vyhotovené týmto smartfónom. Po otvorení na novej karte (New Tab) sa otvoria v plnom rozlíšení.