Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lenovo Miix 520 - výkonný notebook s LTE a 3D kamerou

Lenovo Miix 520 - výkonný notebook s LTE a 3D kamerou
Michal Spiegel
Lenovo Miix 520 - výkonný notebook s LTE a 3D kamerou

Lenovo ukázalo v Berlíne konkurenta pre Microsoft Surface zariadenia v podobe Lenovo Miix 520. Napriek skromnému dizajnu sa môžeme tešiť na bohaté funkcie.

Miix 520 je priamym pokračovateľom Miix 510 z minulého roku. V novinke nájdeme 8. generáciu štvor-jadrových až do Intel i7 procesorov, 8 GB až do 16 GB RAM a 256 GB až do 1 TB SSD disk.

Displej má uhlopriečku 12,2″ a rozlíšenie 1 920 x 1 200 pixelov (Full HD+). Z hľadiska pripojiteľnosti nechýba USB-C port. Lákadlom Lenovo Miix 520 je podpora pre stylus pero Active Pen 2 a zabudovaná 3D kamera.

Potešia tiež dva fotoaparáty, 8-Mpx hlavný fotoaparát na zadnej strane a 5 Mpx webkamera.

 

Lenovo tiež ponúka LTE verziu notebooku. Zaujímavou funkciou, ktorú zdieľa Lenovo s Microsoft Surface je odpájateľná klávesnica. Po vzore Lenovo Yoga produktov disponuje Lenovo Miix 520 hodinkovým kĺbom. Čo sa týka zvuku, Miix 520 disponuje stereo reproduktormi s Dolby Audio technológiou. Operačný systém je Windows 10.

Notebook sa tiež môže pochváliť špeciálnymi mikrofónmi s ďalekým dosahom určenými pre hlasových asistentov. Notebook Lenovo Miix 520 sa začne predávať od októbra v dvoch farbách – svetlo-šedá a tmavo-šedá za cenu 999 dolárov. V tejto cene už nájdete aj stylus pero a klávesnicu, čo je určite veľkým plusom.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2017 ďakujeme spoločnosti Samsung.

Zdroj