Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lenovo má novú výrobnú metódu, zníži emisie, zvýši spoľahlivosť

Lenovo má novú výrobnú metódu, zníži emisie, zvýši spoľahlivosť
Zdroj | iFixit
Viktor Šmidák
Lenovo má novú výrobnú metódu, zníži emisie, zvýši spoľahlivosť
Zdroj | iFixit
Zdroj | iFixit

Spoločnosť Lenovo sa snaží zlepšiť aspekty svojej výroby. S novým, nízkoteplotným procesom spájkovania chcú Číňania znížiť produkciu emisií a zvýšiť spoľahlivosť ich zariadení.

Nový výrobný proces nazvala spoločnosť „Low Temperature Solder“ (LTS). Zatiaľ, čo bežné spájkovacie pasty, ktoré sa používajú pri výrobe obvodových dosiek sú zahrievané na približne 250 °C, Lenovo vyvinulo zmes, ktorej stačí teplota 180 °C.

Pozrite si

Lenovo Smart Assistant – ďalší hlasový asistent na trhu

Zníženie teploty, ktorú proces LTS vyžaduje sa odzrkadlí na spotrebe energie. Nakoľko pasta potrebuje menšiu zahrievaciu teplotu, Lenovo tvrdí, že ročne ušetrí až 5 956 000 kilogramov CO2 do konca roka 2018. Pre porovnanie výrobca poskytol i infografiku.

Zdroj | Lenovo

Pre spotrebiteľa je ale pravdepodobne ešte lepšou správou fakt, že vďaka nižším teplotám budú počítače spoľahlivejšie. To z dôvodu zriedkavejšej deformácie obvodovej dosky.

No a to najlepšie? Nakoľko proces nevyžaduje žiaden nový materiál ani špeciálne vybavenie, výrobné náklady by mali zostať na rovnakej úrovni. Lenovo ThinkPad X1 Carbon, novinka z dielne Lenova, v ktorej už LTS použitý bol by tak nemusela stáť viac, ako jej predchodcovia. Spoločnosť dokonca ponúkne ostatným výrobcom technológiu zadarmo.

Zdroj