Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lenovo K6 Note - spoľahlivý smartfón s dlhou výdržou

Lenovo K6 Note - spoľahlivý smartfón s dlhou výdržou
Imrich Maťo
Lenovo K6 Note - spoľahlivý smartfón s dlhou výdržou
86 %
Model K5 Note vyriešilo Lenovo trochu šalamúnsky tým, že uviedlo verziu s čítačkou odtlačkov prstov, aj bez nej. Nový Lenovo K6 Note prišiel rovno s týmto hardvérovým prvkom, a to aj za cenu vyššej investície.

Výhody

  • čítačka odtlačkov prstov
  • výdrž batérie
  • VIBE UI + Android

Nevýhody

  • vytŕčajúca optika fotoaparátu
  • microSD karta zaberá slot SIM
  • nepodsvietené funkčné tlačidlá

No to je iba jeden z rozdielov predchodcu a jeho nasledovníka. Čo však majú spoločné? V prvom rade výborný displej. Aj model K6 Note je vybavený 5,5” IPS zobrazovačom s rozlíšením Full HD a rozmerom 68 x 121 mm. Jeho viditeľnosť pod vysokými uhlami a čitateľnosť v exteriéri je ukážková.

Podanie farieb je tiež výborné, navyše si ho v Režime zobrazenia prispôsobíte vlastným potrebám. Po stranách zaoblené krycie sklo skvelo zapadá a nevytvára ostrú hranu.

Vďaka prechodom medzi bokmi a zadnou stranou sa K6 Note dobre drží v ruke, a to aj napriek veľkosti vzhľadom k displeju či vyššej hmotnosti kvôli kovovému telu. Sklamalo ma nepodsvietenie tlačidiel pod displejom, hoci predchodca túto funkcionalitu mal.

Tápať v tme, kde je ktoré tlačidlo, je nepríjemné. Ostatné tlačidlá, ON/OFF i hlasitosti, ako aj micro USB a 3,5 mm audio konektory sú na zaužívanom mieste, taktiež zásuvka dvoch Nano SIM, resp. SIM + microSD kariet. Takže ak chcete mať Dual SIM, musíte oželieť pamäťovú kartu a naopak…

Podstatnými rozdielmi modelov K5 Note a K6 Note sú procesor, batéria a fotoaparát. Ale pekne po poriadku.

Novinka má implementovaný 8-jadrový Snapdragon 430 s grafikou Adreno 505. Papierovo slabšia konfigurácia, oproti Helio P10 od MediaTeku, sa v reálnej prevádzke neukázala ako nevýhoda, hoci K6 v AnTuTu získal o cca 2 000 bodov menej.

Chod systému Android 6.0.1 pri bežnej prevádzke bol plynulý, svižný a bez zasekávania či reštartovania. K6 Note dobre zvládol napríklad aj hru Real Racing 3, s ktorou slabšie smartfóny mávajú problém. Svoje nepochybne zohrala aj 3 GB pamäť RAM.


Okrem rozšírenia systému VIBE UI využijete aj Launcher Android s klasickým Menu aplikácií. Všetko ostatné, ako domovské obrazovky, témy, tapety atď. si môžete prispôsobiť.

Hlavný fotoaparát má snímač so 16 Mpx rozlíšením, fázové zaostrovanie, ale aj duálny LED blesk. Statické snímky, obzvlášť pri dobrom osvetlení, vyhotovil v slušnej kvalite, aj keď na výstavu s nimi nepôjdete.

Blesk dokázal v tme celkom dostatočne osvetliť priestor aj na vzdialenosť 4-5 metrov. Inak bez neho fotografie vyhotovené v zhoršených svetelných podmienkach sú dosť zašumené. Ak sa ale radi hráte s nastaveniami, využite Profesionálny režim, Umelecké HDR či Umeleckú nočnú scénu.

Webkamera s 8 Mpx snímačom a pevným fókusom je ale stále dobrá len na príležitostné selfie. Naopak, potešila ma spoľahlivosť a rýchlosť čítačky odtlačkov prstov. Škoda jej umiestnenia vzadu. Pre mňa osobne je najpraktickejšie umiestnenie vpredu pod displejom (Moto G4, modely Samsung a pod.), alebo aspoň naboku (Sony).


Jedným z bonusov K6 Note je výdrž 4 000 mAh batérie. Pri bežnom využívaní (telefonáty, SMS, synchronizácia účtov, internet) som sa pravidelne dostával cez 2 dni. Herný záťažový test ukázal výdrž takmer 6,5 hod. Skvelé.


Lenovo K6 Note poteší výborným displejom, spoľahlivou čítačkou odtlačkov prstov, no hlavne dlhou výdržou batérie. Poteší aj svižným chodom systému. Škoda len absencie podsvietenia funkčných tlačidiel. Za výborný pomer ceny a výkonu si Lenovo K6 Note od našej redakcie vyslúžil ocenenie DOBRÁ CENA.

Pozrite si aj vzorové fotografie nasnímané smartfónom Lenovo K6 Note.