Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Leica Titanium D-Lux 5: luxus určený iba nadšencom

Leica Titanium D-Lux 5: luxus určený iba nadšencom
Marek Šimunek
Leica Titanium D-Lux 5: luxus určený iba nadšencom

Nemecká spoločnosť Leica si pripravila pre milovníkov luxusu skutočnú pochúťku, ktorou je limitovaná edícia modelu Leica D-Lux 5 s označením Titanium, čo je jasne badateľné aj na farebnom prevedení tohto kompaktu a samozrejme ako sa na limitovanú edíciu patrí vyššia cena sa prejaví aj na dodávanom príslušenstve.

Leica Titanium D-Lux 5

Špeciálna edícia Leica Titanium D-Lux 5 sa čo sa týka parametrov nijako nelíši od bežného modelu D-Lux 5, ktorý je sesterským modelom Panasonicu LX5. Rovnako aj v prípade Titanium edície teda nájdeme objektív ASPH    s rozsahom 5,1 – 19,2 mm a f/2-3.3, čo predstavuje po prevode na 35 mm kinofilm rozsah 24 – 90 mm. Vzhľadom na malé rozmery kompaktu sú tieto hodnoty veľmi dobré. Snímky zachytáva pomerne malý, 1/1.63 CCD senzor s rozlíšením 10,1 Mpx, ktorý je schopný vytvárania fotografií nie len v bežnom JPEG formáte ale poradí si aj s hrubým formátom RAW, pričom výsledné fotografie môžu mať pomer strán 4:3, 3:2, 16:9 alebo 1:1. Rovnako ako bežný model Leica D-Lux 5 zvládne aj limitovaná edícia natáčanie videa v maximálnom rozlíšení 720p.

Leica Titanium D-Lux 5

Limitovaná edícia však musí ponúkať oproti bežne dostupnému fotoaparátu aj niečo navyše. Veď okrem toho, že vlastníte drahšiu a limitovanú verziu, ktorá sa na americkom trhu predáva za cenu 1 350 USD (977,62 €) by ste istotne prijali aj niečo navyše. To čo navyše dostanete je okrem jedinečnej titániovej farby kožené púzdro v štýle starších fotoaparátov, ktoré má rovnakú farbu ako fotoaparát samotný. Navyše každého vášnivého fotografa istotne poteší pribalená licencia na program Adobe Lightroom 3. Bohužiaľ to je však všetko. Ak teda nechcete byť jedinečným alebo sa vám predsa len táto suma zdá až príliš prehnaná môžete siahnuť po bežnom kompakte Leica D-Lux 5, prípadne po ešte lacnejšom Panasonicu LX5, ktorý stojí podstatne menej a používa rovnaký snímač aj objektív.

Foto: Leica