Reklama

Leica M9 Titanium: Kúpiť si namiesto auta foťák?

Števo Porubský

Nemecký výrobca Leica je známy nielen pre svoje špičkové optické zariadenia, ale aj vďaka exkluzívnym a špičkovo spracovaným fotoaparátom. Foťáky s logom Leica si môžete dopriať aj vy, ceny klasických kompaktov sú ešte ako tak v prijateľných hladinách. Len málokto si však môže dovoliť top modely tohto výrobcu.

 Leica M9 Titanium

Medzi takéto modely patrí aj Leica M9, po ktorej piští nejedno srdce fotografa-fajnšmekra. V miniatúrnom tele je ukrytý prekvapivo obrovský CCD snímač s rozmermi 36 x 24 mm a rozlíšením 18 Mpx. Hovoria vám niečo tie rozmery? Áno, ide o plný 35 mm kinofilmový formát doplnený duálnym procesorom. Výbava pokračuje špičkovými výmennými objektívmi, 2,5-palcovým displejom s rozlíšením 230 tisíc bodov, množstvom softvérových doplnkov či manuálnymi nastaveniami všetkého možného.

 Leica M9 Titanium

Nová Leica M9 Titanium Edition bola navrhnutý spoločne s dizajnovým centrom Volkswagenu a jeho šéfdizajnérom Walterom de&#039Silvom. Zaujímavosťou okrem titánového tela je napríklad použitie prémiovej kože z dielne Audi, nielen na dvojicu popruhov na ruku, ale aj na novo-navrhnutý držiak na nosenie novinky. Nová M9-ka má aj niekoľko inovácií. Ide napríklad od LED svetlo nad a pod optickým hľadáčikom na prisvetlovanie snímanej oblasti. Displej je v „titánovej“ sérii krytý zafírovým sklíčkom, ktoré len tak ľahko nepoškrabete. V exkluzívnom balení nájdete aj objektív LEICA SUMMILUX-M 35mm f/1.4 ASPH, ako inak, titánový. Špičková edícia bude v predaji už budúci mesiac, no ak sa k novinke chcete dostať musíte mať 22 000 € a poriadne sa poponáhľať, pretože bude vyrobených len 500 kusov. A či kúpiť namiesto nového auta takýto foťák? Určite, limitovaná edícia bude v budúcnosti snáď ešte cennejšia.

Leica M9 Titanium

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.