Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

LEGO Technic Dodge Charger - prvý ikonický model zo série Rýchlo a zbesilo

LEGO Technic Dodge Charger - prvý ikonický model zo série Rýchlo a zbesilo
Zdroj | LEGO
Michal Spiegel
LEGO Technic Dodge Charger - prvý ikonický model zo série Rýchlo a zbesilo
Zdroj | LEGO
Zdroj | LEGO

Séria Fast & Furious alebo v slovenčine Rýchlo a zbesilo je povinnou jazdou pre milovníkov automobilizmu. LEGO konečne predstavilo očakávaný prvý model z tejto filmovej série – Domovo vozidlo Dodge Charger.

Po Lego Aston Martin DB5 tu máme ďalšie ikonické vozidlo z filmovej série, tentokrát zo závodnej ságy Rýchlo a zbesilo.

Zdroj | LEGO
Pozrite si

7 TOP LEGO modelov, s ktorými strávite hodiny stavania

Novinka zo série LEGO Technic sa skladá z 1 077 súčiastok a ide o predlohu modelu Dodge Charger R/T zo 70. rokov 20. storočia, v ktorej jazdí hlavná postava Rýchlo a zbesilo Dominic Toretto. Pre porovnanie, LEGO Technic Land Rover Defender, ktorý sme nedávno postavili, mal 2 573 dielikov a LEGO Technic Bugatti Chiron 3 599 dielikov.

Podobne ako pri iných stavebniciach LEGO Technic, ani tu nechýba množstvo detailov. Príkladom je otvárateľná kapota s osemvalcovým motorom, pohyblivé piesty či dokonca fľaše s oxidom dusným. Model auta si tiež viete nastaviť do výstavnej pozície vďaka polohy na zadných kolesách.

Zdroj | LEGO

Stavebnica je kvôli náročnosti vhodná pre deti až od 10 rokov alebo dospelých, ktorí si chcú toto ikonické vozidlo pridať do svojej zbierky.

Zdroj | LEGO
Pozrite si

LEGO Technic 42110 Land Rover Defender – Ikona z kociek sa vydarila

Čo sa týka rozmerov, LEGO Technic Dodge Charger meria 39 centimetrov na dĺžku, 16 centimetrov na šírku a 11 centimetrov na výšku.

Novinka bude na našom trhu dostupná od 27. apríla za cenu 109,99 €. V susednom Rakúsku ale aj iných krajinách sa paradoxne auto predáva za lacnejšiu cenu 99 €. To ale neznamená, že si ho nebudeme chcieť v redakcii poskladať. Nehovoriac o tom, že pre fanúšikov LEGA a filmovej série Fast & Furious ide o povinnú kúpu. Model sa dá predobjednať už dnes na oficiálnej LEGO stránke.

Zdroj