Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lego SPIKE Prime - populárna stavebnica sa bude dať najnovšie aj programovať

Lego SPIKE Prime - populárna stavebnica sa bude dať najnovšie aj programovať
Zdroj | LEGO
Michal Spiegel
Lego SPIKE Prime - populárna stavebnica sa bude dať najnovšie aj programovať
Zdroj | LEGO
Zdroj | LEGO

Najpopulárnejšia stavebnica na svete, ktorá prináša radosť deťom aj dospelým, prichádza s verziou LEGO SPIKE Prime. Tá bude slúžiť aj na vzdelávanie v oblasti programovania.

Vzdelávacie hračky v oblasti programovania a techniky sú v móde a dánska značka LEGO si to veľmi dobre uvedomuje. Preto prichádza s unikátnym produktom.

Zdroj | LEGO
Pozrite si

Postavili sme legendárne auto Jamesa Bonda z Lego kociek

LEGO SPIKE Prime prináša balíček, ktorý bude okrem LEGO kociek obsahovať programovateľný hub, do ktorého budete môcť pripojiť svoje postavené dielo. LEGO vytvorilo k stavebnici aj kódovací jazyk založený na programovacom jazyku Scratch a na STEAM learning platforme.

Výhodou je, že tento balíček sa bude dať použiť aj v školách na vzdelávacie účely. Nebudú chýbať kurzy či hodiny pre deti, ktoré sa tak môžu zlepšiť v technikách programovania. Pre učiteľov budú slúžiť vzdelávacie plány, ktoré môžu využiť na svojich hodinách.

Spomínaný hub disponuje 6 portami, svetelnými efektami, pripojením Bluetooth, reproduktorom a gyroskopom. Súčasťou stavebnice sú rôzne senzory a motorčeky, ktorými môžete svoje výtvory uviesť do pohyby.

Súčasťou balenia bude viac ako 500 LEGO Technic súčiastok vrátane nových prvkov. Všetky návody a tiež kurzy pre deti budú integrované v aplikácii SPIKE App. V tejto aplikácii pre PC a tablety môžete používať jednoduchý kódovací jazyk, ktorý bude fungovať na princípe drag-n-drop.

Zdroj | LEGO
Pozrite si

Toto je Mustang, ktorý si môžete dovoliť. Lego totálne prekvapilo

Ak vás tento unikátny vzdelávací balíček od LEGO zaujal, kúpiť by sa mal dať v priebehu augusta. Uvidíme, ako to bude s dostupnosťou u nás, ale LEGO Education SPIKE Prime Set cez oficiálnu stránku stojí 329 dolárov. LEGO predáva aj iné vzdelávacie stavebnice ako napríklad balíček pre najmenších – Coding Express, kde si môžu deti naprogramovať LEGO vláčik alebo balíček LEGO MINDSTORMS Education EV3 Core Set, ktorý ponúka náročnejšie prvky pre starších študentov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj