Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

LEGO má 7 nových superšportov v sérii Speed Champions

LEGO má 7 nových superšportov v sérii Speed Champions
Zdroj | LEGO
Roman Calík
LEGO má 7 nových superšportov v sérii Speed Champions
Zdroj | LEGO
Zdroj | LEGO

Ak milujete rýchle autá, môžete si ich doma poskladať z kociek LEGO. Séria Speed Champions je navyše cenovo dostupná a v posledných generáciách širšia. Modely sú tak detailnejšie a prepracovanejšie. Tento rok pribudne nádielka až 7 áut.

Séria LEGO Speed Champions odštartovala už v roku 2015 a odvtedy si deti, nadšenci superšportov, ale aj zberatelia LEGO mohli poskladať už desiatky modelov. V roku 2020 pritom prišla zmena, autíčka sú širšie (8-wide) a výrazne detailnejšie. Dovnútra dokonca usadíte 2 minifigúrky. Od 1. marca 2022 sa pritom môžete tešiť na nádielku až 7 nových modelov. V redakcii TECHBOX nebudú rozhodne chýbať.

Zdroj | LEGO

Veľmi zaujímavým setom bude rozhodne LEGO Speed Champions s číselným označením 76909 – Mercedes-AMG F1 W12 E Performance a Mercedes-AMG Project One. Ide o dvojicu modelov, ktoré poskladáte z 564 dielikov. Obe repliky zaujmú detailami a práve Mercedes-AMG F1 formula ukazuje obrovský posun série Speed Champions, stačí si ju porovnať s formulami v sete 75883 a pochopíte rozdiel.

Zdroj | LEGO

Cena novinky je stanovená na 39,99 €. Za rovnakú sumu si kúpite aj set LEGO Speed Champions 76910 – Aston Martin Valkyrie AMR Pro a Aston Martin Vantage GT3. Aston Martin tak príjemne oživil sériu modelov v tejto mierke a hneď aj s konceptom, ktorý bežne na cestách nevidíte. Zaujímavosťou je nový dielik pre predné svetlá, ktorý využívajú viaceré modely roka 2022. Žiaľ nálepky sú stále samozrejmosťou, v redakcii by sme uvítali väčšie množstvo potlačených dielikov.

Zdroj | LEGO

Za nás je azda najzaujímavejším modelom série práve Lamborghini Countach. Ikonický superšport v bielej farbe vyzerá veľmi dobre, najmä zadná časť s ukrytými svetlami sa dizajnérom LEGO vydarila. LEGO Speed Champions 76908 si vyskladáte z 262 dielikov, pričom cena samostatného modelu je o kúsok nižšia ako posledné samostatné modely série – 18,99 €. Nás zaujali aj nové disky kolies, ktoré budú milovať všetci, ktorí si radi tvoria vlastné modely.

Zdroj | LEGO

Sériu superšportov dopĺňa aj Ferrari. Nejde však o žiadny nový model, ale legendárny a slávny model Ferrari 512 M z minulého storočia. Novinku LEGO Speed Champions 76906 – 1970 Ferrari 512 M si poskladáte z 296 dielikov a taktiež je cena tohto setu 18,99 €. Nám sa páči najmä časť s presklením kabíny!

Zdroj | LEGO

Posledným modelom do série je LEGO Speed Champions 76907 – Lotus Evija. Ten si poskladáte z 247 dielikov a bude sa na vašej poličke vynímať vďaka netradičnej zelenej farbe. Lotus Evija z Británie je pritom ďalším elektrickým superšportiakom v sérii, kde sme mali v roku 2020 aj duo modelov Lego Speed Champions 76898 -Formula E Panasonic Jaguar Racing GEN2 car a Jaguar I-PACE eTROPHY.

Zdroj | LEGO

Ktorá z noviniek vás zaujala najviac? V našej garáži rozhodne skončia všetky, no najviac sa tešíme na biele Lamborghini Countach a sériu Mercedes-AMG.

Zdroj | LEGO