Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Postavili sme legendárne auto Jamesa Bonda z Lego kociek

Postavili sme legendárne auto Jamesa Bonda z Lego kociek
Roman Calík
Postavili sme legendárne auto Jamesa Bonda z Lego kociek
85 %
Ak máte radi Lego, agenta britskej tajnej služby MI6 pod číslom 007 a krásne autá, rozhodne by vo vašej zbierke série Creator Expert nemal chýbať ani posledný prírastok do rodiny Creator Expert.

Výhody

  • množstvo funkčných prvkov
  • vysoká miera hrateľnosti
  • bohatý manuál s informáciami o DB5

Nevýhody

  • vyššia cena v porovnaní s automobilmi série Creator Expert
  • dizajn vzdialený od originálu

Aston Martin DB5 sa po prvýkrát objavil vo filme Goldfinger v roku 1964, trvalo tak viac ako 50 rokov, kým si ho všimli aj dizajnéri Lego. Potenciál vytvoriť stavebnicu, ktorú bude chcieť vo svojej vitríne nielen každý filmový fanúšik, ale aj AFOL (Adult Fan of Lego), bol obrovský.

Po predstavení novinky však bolo množstvo fanúšikov stavebnice sklamaných. Nielenže sa replika na ikonický športový Aston Martin DB5 podobá len minimálne, ale i cena modelu je vyššia, ako tomu býva pri sérii automobilov Lego Creator Expert zvykom. Na Slovensku si model s 1 295 dielikmi kúpite za 159,99 €, čo je dosť vysoká suma. Stojí výsledok za to?

Lego Creator Expert 10262 James Bond Aston Martin DB5 má pútavé balenie. Na čiernom pozadí sivý model vynikne. Praktické je, že jednotlivé Lego dieliky sú roztriedené do očíslovaných sáčkov.

Keďže ide o licencovaný set, poteší vás návod so zaujímavosťami nielen o DB5-ke, ale aj o filmoch s agentom 007, kde sa automobil objavil. Po 30-tich rokoch od prvej jazdy ste ho mohli vidieť aj v GoldenEye a nechýbal ani v Spectre z roku 2015!

Prvú várku dielikov som postavil za 51 minút. Keďže Aston Martin DB5 ponúkne množstvo funkcií, máte pocit akoby ste miestami skladali Lego Technic.

Pozrite si

LEGO Technic 42083 Bugatti Chiron – Geniálna hračka pre dospelých

Opäť odporúčam plastové nádoby na dieliky, ľahko sa vám v nich hľadajú tie správne.

Najväčšou vychytávkou je rozhodne vystreľovací mechanizmus využívajúci gumičky.

Sáčky s označením 2 mi trvalo postaviť presne 70 minút. Tu už máte jasnejšiu predstavu o siluete automobilu. Všimnite si riadiacu páku, ňou preklopíte predné hmlovky za guľomety.

Skladanie je prudko návykové. Tešíte sa z každého detailu a začínate prichádzať funkciám automobilu na chuť. Nechýbajú otáčajúce sa poznávacie značky vpredu i vzadu,  telefón ukrytý v pravých dverách či špionážny počítač v strede palubnej dosky.

Vydarený je aj motor, už štandardne sú v týchto modeloch valce tvorené pištoľkami z westernových setov. Musím priznať, že ma fascinuje, ako z bežne dostupných a známych dielikov dokážu dizajnéri Lego vytvoriť priam dokonalú kópiu skutočných vecí, v tomto prípade kompletne motorového priestoru.

Strieborno lakovaných dielikov je tu pomerne dosť. Okrem predného i zadného nárazníka ich nájdete aj na kapote či na predných svetlách.

Myslelo sa však aj na autentické disky dokonca s montovateľnou dvojicou čepelí na rozrezávanie pneumatík. Predlžovaciu časť pre jednu stranu kolies odložíte do otvárateľného zadného kufra.

Lego Creator Expert 10262 James Bond Aston Martin DB5 má skutočne množstvo prvkov, ktoré vychádzajú z filmového využitia automobilu. Tak napríklad nechýba ani výsuvný zadný nepriestrelný štít.

Finále je grandiózne! Potiahnutím zadného nárazníka vysuniete strechu a vystrelíte sedadlo spolujazdca. Celý mechanizmus funguje výborne.

Škoda pár detailov stavebnice, napríklad zvláštne riešený predný chladič či viditeľné nálepky na zadných bočných oknách.

Výsledok však predčil moje očakávania. Takto prepracovaný a funkčný automobil v Creator Expert tu ešte nebol. Celkových 240 minút skladania by som si kľudne rád zopakoval. A čo vy? Odpustíte Legu zvýšenú cenu setu a rozšírite vašu zbierku Creator Expert automobilov aj o nový Aston Martin?