Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Legendárny VW Golf bude žiť aj v elektrickej ére

Legendárny VW Golf bude žiť aj v elektrickej ére
Zdroj | VW
Igor Neštrák
Legendárny VW Golf bude žiť aj v elektrickej ére
Zdroj | VW
Zdroj | VW

Rok 2030 znamená zákaz predaja nových vozidiel vybavených spaľovacím motorom v EÚ. Pre Volkswagen by to znamenalo ukončenie výroby legendárnej modelovej rady Golf aktuálne už v 8. generácii. Volkswagen svojich zákazníkov nesklamal a potvrdil, že Golf sa bude naďalej vyrábať aj v ére elektromobilov.

Výroba elektrického modelu e-Golf bola ukončená v decembri 2020, v ktorom mnohí zákazníci videli vhodný elektromobil postavený na platforme spaľovacieho modelu Golf 7. generácie. Volkswagen sa v žiadnom prípade nechce vzdať ikonickej značky Golf.

S postupným prechodom na elektromobilitu nielen Volkswagen ale aj napríklad Ford a GM sa snažia vybudovať vlastný modelový rad, ktorý je zameraný len na elektrické vozidlá.  K tomuto účelu Volkswagen vytvoril modelovú radu ID, ktorá je aktuálne tvorená modelmi ID.3, ID.4, ID.5 a ID.Buzz. Vedenie Volkswagenu potvrdilo, že modelová rada ID môže byť do budúcna spájaná aj s názvom Golf. Je dosť možné, že nová generácia vozidla bude niesť označenie ID.Golf.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | VW

V minulosti pri predstavovaní modelu ID.3 bol často tento model prirovnávaný k modelu VW Golf a zároveň bol pasovaný za elektrického nástupcu tejto modelovej rady. V skutočnosti ide o odlišné modely, a keďže Volkswagen ID.3 ponúka väčší vnútorný priestor ako Golf možno ho skôr prirovnať k modelu Golf Plus.

Aktuálny model Golf vo svojej 8. generácii má plánované ukončenie výroby v období rokov 2027 až 2028. Samotné vedenie automobilky budúcu generáciu Golf radí medzi aktuálnu modelovú radu ID.3 a do budúcna pripravovanú novú radu ID.2, ktorá by mala výrazne znížiť základnú cenu elektromobilov od Volkswagenu.

Zdroj