Legendárny Renault 5 príde ako elektromobil, snáď

ZDROJ | Renault

Francúzky Renault sa chystá vzkriesiť viacero legendárnych modelov. Prvým by mohol byť maličký model Renault 5 (R5), ktorý automobilka premení na moderný elektromobil.

ZDROJ | Renault

Automobilka predstavila zatiaľ iba jeho koncept, ktorý jasne pripomína legendárny automobil Renault 5. Žiaľ, o pripravovanom Renaulte 5 výrobca nezverejnil žiadne bližšie informácie. Ukázal hlavne dizajn novinky so silným odkazom na pôvodný model.

Osobne by som nebol proti, keby nová 5-ka nahradila v modelovom rade model Twingo. Z renderov je zrejmé, že Renault 5 je rovnako malý mestský automobil. Drsný dizajn by ale mohol naznačovať, že bude vybavený vcelku výkonným motorom.

Vzhľadom na veľkosť rázvoru náprav ale netreba očakávať veľkú batériu. Aj zo svojho konceptu ide o meststký elektromobil a tie výrobcovia nevybavujú objemnými batériami. Nepovažujú to za potrebné, keďže v mestách človek prejde podstatne menej kilometrov, ako na medzimestských komunikáciách.

ZDROJ | Renault
ZDROJ | Renault

Mimochodom, do roku 2025 Renault predstaví ďalších 7 elektromobilov (a ďalších 7 hybridov) a v tom roku bude 30% jeho produkcie čisto na elektrický pohon.

ZdrojRenault

Komentáre k článku