Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Legendárny Movie Maker má nového nástupcu. Prichádza Clipchamp

Legendárny Movie Maker má nového nástupcu. Prichádza Clipchamp
Zdroj | Clipchamp
Tomáš Šmidák
Legendárny Movie Maker má nového nástupcu. Prichádza Clipchamp
Zdroj | Clipchamp
Zdroj | Clipchamp

Clipchamp bude nová, vopred predinštalovaná, aplikácia na úpravu videa a zvuku pre Windows 11. Znovuzrodenie legendárneho Movie Maker-u sa teda konať nebude.

Ide o browser-based aplikáciu, v ktorej okrem základných úkonov v podobe strihu či rozdeľovania videa, nájdeme aj rôzne prechody či možnosť nahrávania obrazovky. Celé prostredie má byť navrhnuté tak, aby sa v ňom vedel orientovať aj úplný začiatočník. Hlavným prvkom je timeline, na ktorú sa budú ukladať vaše zvukové a video stopy. Široká knižnica filtrov, tém a iných médií je už potom samozrejmosťou.

Zdroj | Microsoft

Ďalšou appkou, ktorá bude na Windows 11 už predinštalovaná, bude Microsoft Family. Vďaka nej budete môcť nastaviť rôzne filtre pre Microsoft Edge, sledovať aktivitu na prepojených Xbox, Android a Windows zariadeniach, či ich v prípade straty nájsť.

Pozrite si

Budú si Microsoft a Meta konkurovať v metaverse?

V pridávaní noviniek však ešte zďaleka nekončíme. Najnovší update, prinesie úplne novú funkciu, ktorá by mala prísť aj do Windows 10. V záložke štart-menu, vás privíta nové okno, v ktorom môžete nájsť rôzne zaujímavé novinky či zvýraznené dôležité dni a udalosti (deň Zeme, výročia vzniku/narodenia, historické momenty a pod.)

Zdroj | Microsoft

Natívne aplikácie ako Quick Assist či Windows Sandbox prejdú redizajnom, aby boli prispôsobené vzhľadu nového operačného systému. Je tiež pravdepodobné že Windows Media Player tiež ukončí svoju púť a nahradí ho nový, lepší Media Player.

Zdroj | Microsoft

Všetky tieto novinky budú do systému pribúdať postupne. Očakávať nejaký veľký nárazový update teda nemusíte.

Zdroj