Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Legendárne Atari VCS/2600 je späť, tentokrát ako famózny LEGO set

Legendárne Atari VCS/2600 je späť, tentokrát ako famózny LEGO set
Zdroj | LEGO
Stanislav Vinc
Legendárne Atari VCS/2600 je späť, tentokrát ako famózny LEGO set
Zdroj | LEGO
Zdroj | LEGO

Po stavebnici LEGO Nintendo Entertainment System obľúbená dánska spoločnosť podľa očakávaní rozšírila svoju rozbiehajúcu sa hernú sériu o ďalšiu legendárnu konzolu. Už čoskoro si z 2 532 dielikov budete môcť poskladať obľúbené Atari VCS/2600, spolu s joystickom, cartridmi aj samotnými hrami.

Atari uviedlo na trh v roku 1977 svoju novú hernú konzolu, ktorá urobila prakticky okamžite dieru do sveta, minimálne toho západného. Atari 2600, do roku 1982 známe ako Atari Video Computer System (Atari VCS), sa stalo popularizátorom hardvéru a hier postavených na báze mikroprocesora uložených na vymeniteľných ROM kazetách. Nezameniteľný je jej dizajn s prvkom dreva, ale ani ikonické joysticky s červeným tlačidlom v rohu.

Zdroj | LEGO

Bolo iba otázkou času, kedy sa LEGO po hernej konzole NES pustí do nostalgickej prerábky aj tejto legendy. Nový set LEGO® Atari® 2600 s označením 10306, ktorý je postavený na revízii so štyrmi prepínačmi z roku 1980, dorazí na trh už 1. augusta 2022 s cenou 239,99 €.

Zdroj | LEGO

Z celkovo 2 532 dielikov si budete môcť poskladať samotnú hernú konzolu, ako aj cartridge legendárnych hier Asteroids, Adventure a Centipide, ktorých ikonické prostredia či postavy si budete môcť poskladať po boku samotnej konzoly v 3D podobe. V balení nebude chýbať ani stojan na nepoužívané cartridge, prepínač pre čiernobiele a farebné televízory a spomínaný joystick.

Zdroj | LEGO

Nový set patrí do série LEGO® ICONS™ určenej primárne pre dospelých (18+), ktorej súčasťou je aj Titanic, nedávno predstavený set na motív filmovej série Návrat do budúcnosti, ako aj Koloseum, ktorého proces skladania sme vám ukázali na našom Instagrame.