Legend – animovaný text za pár sekúnd

Je rok 2016 a zo všetkých strán nás obklopujú najrôznejšie logá a animácie. Ako si však podobné grafiky vytvoriť bez investovania stoviek eur do programov ako Adobe After Effects CC? Odpoveďou by mohla byť jednoduchá a rýchla aplikácia Legend. Tá vám dokáže skoro sama vytvoriť animovaný text za niekoľko sekúnd.

Občas si prezerám App store a nájdem zaujímavé aplikácie, no nie vždy ich nájdem v rebríčkoch najlepších alebo najsťahovanejších.

App Store, ako aj Google Play vám po otvorení záložky s aplikáciou vždy ponúka možnosť prezrieť si aj ďalšie aplikácie vývojára a iné podobné aplikácie, ktoré si stiahli ostatný ľudia popri tejto.

Týmto jednoduchým spôsobom viete aspoň raz za čas naraziť na podarenú a užitočnú aplikáciu akou je aj spomínaný Legend.

legend 2 legend 1

Prostredie aplikácie je veľmi jednoduché, prehľadné a ladené do šedo-žltej farebnej schémy. Už po samotnom otvorení aplikácie na vás hneď čaká pripravené textové pole a klávesnica.

Dĺžka textu môže byť až 100 znakov a pod text môžete pridať tiež fotografiu alebo obrázok. Pridať ju môžete vyfotením, z vašej galérie alebo vyhľadávať obrázok cez Flicker.

legend 11 legend 12

Ak ste spokojný so svojím výberom textu a jeho pozadia, stačí už len stlačiť next a prejdete do výberu animácií. Na výber ich máte spolu 18 – od jednoduchších až po tie najprepracovanejšie.

Pozrite siAdobe Photoshop CC pridáva viacero šikovných noviniek

Po výbere tej pravej animácie pre vás a váš text sa dostanete do poslednej časti kde si vyberáte pozadie a farby textu.

Ak ste si dali pod text vlastnú fotografiu nebude sa meniť pozadie ale budú sa len upravovať farby textu a fotografie, podobne akoby ste používali filter na Instagrame.

legend 8 legend 9

Ak je podľa vás animácia hotová, môžete ju uložiť do telefónu alebo zdieľať vo forme gifu na sociálne siete ako WhatsApp alebo Instagram.

Tu sa hodí vyzdvihnúť slogan aplikácie, ktorého sa držia vývojári zo štúdia Stupeflix. Podľa nich je aplikácia na animáciu textu do videa alebo gifu, ktoré budete zdieľať svojim priateľom. Bohužiaľ je tento slogan aj presným opisom aplikácie.

Pozrite siPokémon GO – zábavka, ktorej podľahnete

Nečakajte, že si animáciu vložíte do videa na YouTube alebo na vašu stránku. Animácie sa ukladajú v nízkej kvalite a najväčším kameňom úrazu je, že sú vo štvorcovom formáte.

Sú teda skôr len perfektnou formou ako ozvláštniť váš účet na Instagrame.

legend 14 legend 15

Animácie vytvorené aplikáciou Legend :

 

Aplikácia Legend stoji 2 eurá a za túto cenu ponúkne skôr zábavu ako reálny úžitok z prepracovaných animácii, ktoré by ste mohli používať na vašu prezentáciu.

Vaše sociálne siete, ale takéto animácie rozhodne oživia. Ak vás aplikácia zaujala, určite ju vyskúšajte. Predsa len dve eurá nie je tak veľa a osobne vidím v aplikácii veľký potenciál do budúcna.

To, čo sa ale s aplikáciou stane, je už len na vývojároch a ľuďoch či ich podporia.

Legend65%

Veľkosť:
57.2 MB
Platforma:
Android 4.0.3 a novší, iOS 8.0 a novší
Cena:
1,99 €

Aplikácia Legend stoji 2 eurá a za túto cenu ponúkne skôr zábavu, ako reálny úžitok z prepracovaných animácii, ktoré by ste mohli používať na vašu prezentáciu. Vaše sociálne siete, ale takéto animácie rozhodne oživia.

ZdrojApp Store

Komentáre k článku