Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Laserový projektor LG CineBeam 4K UHD prenesie kino do vašej domácnosti

Laserový projektor LG CineBeam 4K UHD prenesie kino do vašej domácnosti
Zdroj | LG
Richard Pliešovský
Laserový projektor LG CineBeam 4K UHD prenesie kino do vašej domácnosti
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Aj keď projektory ani zďaleka nedosahujú takú popularitu ako televízory, rozhodne sa jedná o zaujímavé zariadenia, ktoré za posledných pár rokov prešli veľkými zmenami a priniesli výrazné zlepšenie kvality premietaného obsahu. Novinka od LG je toho žiarivým príkladom.

Laserový projektor LG CineBeam 4K UHD prináša 4K rozlíšenie (3 840 x 2 160 pixlov) až do uhlopriečky 300 palcov, čo je v prepočte 7,62 metra! Takúto veľkú plochu bez problémov rozžiari jas 2 700 ANSI lúmenov. Tie vďaka duálnemu laserovému systému pokrývajú 97 % farebného priestoru DCI-P3. LG zdôrazňuje, že použitý laserový zdroj je spoľahlivý a jeho životnosť je zhruba 20 000 hodín.

Pozrite si

Canon ukázal kompaktný 4K projektor s ľahkým ovládaním

Projektor ponúka okrem obrazu v kinokvalite aj jednoduchý prístup k filmom priamo zo streamovacích služieb. Svoje uplatnenie tak nájde aj medzi bežnými používateľmi, ktorí sú zvyknutí pozerať svoje obľúbené filmy a programy z moderných platforiem.

Prístup k nim zabezpečuje operačný systém webOS 5.0 od LG. Je kompatibilný s Apple AirPlay 2 a Screen Share, čo umožňuje zdieľať obsah zo smartfónov a tabletov. Vďaka softvéru Auto Calibration II môžu používatelia získať výsledky, ktoré boli možné len pri profesionálnej kalibrácii obrazu.

Špičkový obraz pomáhajú dosiahnuť režimy Real Cinema Mode a TruMotion Mode. Vďaka ním vraj majú diváci zážitok presne taký, aký chceli dosiahnuť režiséri. Technológia TruMotion je ideálna na premietanie akčných filmov, ktoré oplývajú rýchlymi pohybmi a meniacimi sa scénami.

Adaptive Picture Pro poskytuje verný a čistý obraz aj vo veľkých a svetlých priestoroch. Funkcia Iris má dve predvoľby – režim jasnej a režim tmavej miestnosti. Senzory detegujú množstvo svetla v miestnosti a upravujú svetelný tok tak, aby poskytli najlepší možný obraz. Adaptívny kontrast automaticky upraví každú snímku tak, aby sa dosiahol optimálny kontrastný pomer v tmavších scénach.

Pozrite si

Kiná sú zatvorené, ako si ho teda spraviť doma?

Projektor podporuje HDR vo formátoch HDR10 a HLG s dynamickým mapovaním tónov. Zabudované reproduktory majú výkon 2 x 5 wattov, veľkosť zariadenia je 337 x 410 x 145 mm pri hmotnosti 11 kg. Konektivita je tu zastúpená dvomi USB portami (2.0), dvomi HDMI 2.0 a jedným HDMI 2.1. Okrem toho je projektor vybavený bezdrôtovým pripojením k audiosystémom domáceho kina cez WiSA a Bluetooth.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou redaktora na výstavu IFA 2020 v Berlíne ďakujeme Oficiálnemu zastúpeniu Berlínskych veľtrhov v SR.

Zdroj