Laserový projektor LG CineBeam 4K UHD prenesie kino do vašej domácnosti

ZDROJ | LG

Aj keď projektory ani zďaleka nedosahujú takú popularitu ako televízory, rozhodne sa jedná o zaujímavé zariadenia, ktoré za posledných pár rokov prešli veľkými zmenami a priniesli výrazné zlepšenie kvality premietaného obsahu. Novinka od LG je toho žiarivým príkladom.

Laserový projektor LG CineBeam 4K UHD prináša 4K rozlíšenie (3 840 x 2 160 pixlov) až do uhlopriečky 300 palcov, čo je v prepočte 7,62 metra! Takúto veľkú plochu bez problémov rozžiari jas 2 700 ANSI lúmenov. Tie vďaka duálnemu laserovému systému pokrývajú 97 % farebného priestoru DCI-P3. LG zdôrazňuje, že použitý laserový zdroj je spoľahlivý a jeho životnosť je zhruba 20 000 hodín.

Pozrite siCanon ukázal kompaktný 4K projektor s ľahkým ovládaním

Projektor ponúka okrem obrazu v kinokvalite aj jednoduchý prístup k filmom priamo zo streamovacích služieb. Svoje uplatnenie tak nájde aj medzi bežnými používateľmi, ktorí sú zvyknutí pozerať svoje obľúbené filmy a programy z moderných platforiem.

Prístup k nim zabezpečuje operačný systém webOS 5.0 od LG. Je kompatibilný s Apple AirPlay 2 a Screen Share, čo umožňuje zdieľať obsah zo smartfónov a tabletov. Vďaka softvéru Auto Calibration II môžu používatelia získať výsledky, ktoré boli možné len pri profesionálnej kalibrácii obrazu.

Špičkový obraz pomáhajú dosiahnuť režimy Real Cinema Mode a TruMotion Mode. Vďaka ním vraj majú diváci zážitok presne taký, aký chceli dosiahnuť režiséri. Technológia TruMotion je ideálna na premietanie akčných filmov, ktoré oplývajú rýchlymi pohybmi a meniacimi sa scénami.

Adaptive Picture Pro poskytuje verný a čistý obraz aj vo veľkých a svetlých priestoroch. Funkcia Iris má dve predvoľby – režim jasnej a režim tmavej miestnosti. Senzory detegujú množstvo svetla v miestnosti a upravujú svetelný tok tak, aby poskytli najlepší možný obraz. Adaptívny kontrast automaticky upraví každú snímku tak, aby sa dosiahol optimálny kontrastný pomer v tmavších scénach.

Pozrite siKiná sú zatvorené, ako si ho teda spraviť doma?

Projektor podporuje HDR vo formátoch HDR10 a HLG s dynamickým mapovaním tónov. Zabudované reproduktory majú výkon 2 x 5 wattov, veľkosť zariadenia je 337 x 410 x 145 mm pri hmotnosti 11 kg. Konektivita je tu zastúpená dvomi USB portami (2.0), dvomi HDMI 2.0 a jedným HDMI 2.1. Okrem toho je projektor vybavený bezdrôtovým pripojením k audiosystémom domáceho kina cez WiSA a Bluetooth.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou redaktora na výstavu IFA 2020 v Berlíne ďakujeme Oficiálnemu zastúpeniu Berlínskych veľtrhov v SR.

ZdrojLG

Komentáre k článku