Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Laserový 4K projektor LS500 od Epsonu poháňa Android TV

Laserový 4K projektor LS500 od Epsonu poháňa Android TV
Zdroj | Epson
Richard Pliešovský
Laserový 4K projektor LS500 od Epsonu poháňa Android TV
Zdroj | Epson
Zdroj | Epson

Epson sa pochválil laserovým projektorom s veľmi krátkou projekčnou vzdialenosťou LS500 4KPRO-UHD. Epson ho označuje ako projektor TV. Nechýba funkcia živého televízneho vysielania, podpora známych streamovacích aplikácií a diaľkový ovládač s Google asistentom.

Epson LS500 4KPRO-UHD predstavuje univerzálne riešenie nielen na pozeranie filmov či športových prenosov, ale aj na hranie hier. Novinka je vybavená proprietárnou technológiou 4K PRO-UHD 3LCD od Epsonu. Kombinuje špičkový laserový projektor s ultrakrátkou projekčnou vzdialenosťou spolu s obrazovkou s vysokým rozlíšením, ktorá absorbuje okolité svetlo. Používateľ vďaka tomu získa žívé, realistické farby a hlbokú čiernu v akomkoľvek svetelnom prostredí. To je dôležité – štandardné projektory si totiž s okolitým svetlom nerozumejú.

Projektor vďaka tomu môže byť dobrou alternatívou k bežnejším LCD a OLED televízorom. Má jasný obraz, dokáže ho zobraziť v 4K HDR rozlíšení a podľa všetkého stanoví nový štandard projekcie v tejto triede.

Pozrite si

Laserový projektor Epson EH-LS100 nepotrebuje veľkú projekčnú vzdialenosť

Epson LS500 4KPRO-UHD prináša pokročilé spracovanie HDR, 10-bitové spracovanie farieb prijímajúcich 100 % informácií o zdroji obrazu. Výkonná technológia 3LCD zobrazuje 100 % farebného signálu RGB pre každú snímku vďaka štandardu Rec. 709.

Zdroj | Epson

Výborný kontrast má na svedomí laserové svetlo z LED diód Epson Dynamic Laser Array. Dokáže presne potlačiť rozptýlené svetlo čím vytvára dynamický kontrastný pomer presahujúci 2 500 000: 1.

Konektivitu zaisťujú tri HDMI 2.0 porty podporujúce štandard ARC s prenosovou rýchlosťou až do 18 Gbps. Sú plne kompatibilné s drvivou väčšinou formátov, podporuje 4K HDR pri 60 Hz. V projektore je zabudovaný zosilňovač s 10-wattovými stereo reproduktormi.

Zdroj | Epson

Takýto projektor vám dokáže spestriť nielen smutné jesenné dni, ale aj prečkať prípadnú druhú vlnu koronavírusu. Epson LS500 je už v predaji, k dispozícii je v bielej a v čiernej farbe. Model so 100-palcovou obrazovkou stojí 4 999 dolárov, 120-palcová verzia vás vyjde na 5 999 dolárov.

Zdroj