Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lara Croft GO – dobrodružstvo známej archeologičky, aké tu ešte nebolo

Lara Croft GO – dobrodružstvo známej archeologičky, aké tu ešte nebolo
Stanislav Vinc
Lara Croft GO – dobrodružstvo známej archeologičky, aké tu ešte nebolo

Séria Tomb Raider nás vo videohernom svete baví už 22 rokov, no na smartfóny sa dostala v unikátnej forme. Funguje Lara Croft GO aj napriek tomu, že je to ťahová stratégia?

Lara Croft GO je ťahová stratégia, čo pri videohrách vlastne znamená, že sa hrá na ťahy podobne, ako stolná hra. Lara Croft je hlavná postava každého dielu Tomb Raider a v tomto diely zároveň aj vaša postava, s ktorou robíte ťahy. Síce sa tu nehádže kockou, no každým dotykom na obrazovke urobíte iba jeden krok a spolu s ním sa o jeden krok s vami posunú aj nepriatelia.

Vašou úlohou v tejto hre je zabiť všetky nepriateľské postavy a dostať sa na druhý koniec úrovne. Postavami v tejto hre sú väčšinou pavúky, hady či jaštery. Na zneškodnenie nepriateľov môžete využiť samotné prostredie úrovne, kedy nepriateľa zhodíte z útesu pomocou dobre načasovaného stlačenia tej správnej páky, alebo ho jednoducho nalákate na miesto, kde sa pod ním prepadne podlaha.

Neskôr sa vám do rúk dostane oštep a pištole, s ktorými nepriateľa skolíte aj z väčšej vzdialenosti. Väčšinu hry však zbrane nemôžete použiť, čo je pri hrách s Larou Croft až nezvyčajné.

Pozrite si

Mini Metro – trúfnete si organizovať sieť metra?

Séria GO, do ktorej táto mobilná Lara Croft patrí, ale nie je o neutíchajúcej akcii a krásnej grafike. Je skôr o logických hádankách, pri ktorých trochu zrelaxujete. Neskôr však prídu úrovne, v ktorých sa relax posunie bokom a by budete musieť premýšľať nad komplexnými hádankami. Úroveň ale rastie postupne a nikdy sa na dlhšiu dobu nezaseknete.

Čerešničkou na torte celej hry je fakt, že kúpou hry získate celú hru bez nutnosti doplatkov za nejaké úrovne navyše. Zakúpiť si môžete nové oblečenie pre Laru, alebo kľúč na odomknutie všetkých úrovní, ak sa vám ich nechce všetky poctivo prechádzať. Oba tieto balíky stoja 2,29 €.

Lara Croft GO má tak málo a zároveň tak veľa spoločného s pôvodnou hernou sériou. Užijú si ju totiž aj ľudia, ktorí Tomb Raider nikdy nehrali a počítačové hry vôbec nehrávajú. Naopak hráči predchádzajúcich časti sa pri tejto mobilnej „ťahovke“ budú cítiť ako doma a to napriek tomu, že Lara Croft GO je poriadny odklon od toho, čo sme do teraz v tejto hernej sérii poznali.

Stiahnuť aplikáciu