Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lamborghini Sián FKP 37 môžete mať doma v mierke 1:8. Musíte ho však poskladať

Lamborghini Sián FKP 37 môžete mať doma v mierke 1:8. Musíte ho však poskladať
Zdroj | Lego.com
Roman Calík
Lamborghini Sián FKP 37 môžete mať doma v mierke 1:8. Musíte ho však poskladať
Zdroj | Lego.com
Zdroj | Lego.com

Dnes je pre fanúšikov stavebnice Lego, konkrétne série Technic veľký deň. Výrobca odhalil dlho očakávaný model superšportu v mierke 1:8, ktorý je už v poradí tretím v zberateľskej sérii automobilov s unikátnym balením a detailným spracovaním. Kúpite si ho už od 1. júna 2020.

Lego dnes predstavilo najnovšiu a pre tento rok najdrahšiu stavebnicu Lego Technic Lamborghini Sián FKP 37 s kódovým označením 42115. Už v poradí tretí superšport v unikátnej sérii prichádza v zelenej farbe a s detailným spracovaním vrátane farieb talianskej vlajky.

Zdroj | Lego.com

Samotný výrobca tízoval model už dlhšie. Fanúšikom bolo od prvého zahaleného obrázku jasné, že pôjde o model Sián FKP 37. Po odhalení detailného záberu na exkluzívne disky Lamborghini už nebolo pochýb, že predlohou najnovšieho veľkého modelu Lego Technic bude prápve Sián. Nevedeli sme však, ako bude model spracovaný a nepoznali sme jeho farbu.

Zdroj | Lego.com

Ako tomu býva zvykom, už pred predstavením unikli prvé fotografie stavebnice, za ktoré mohol jeden inzerát na známej stránke bazoš.cz.

Mnoho fanúšikov však stále dúfalo, že finálny model bude vyzerať inak, predsalen vypracovanie modelu Lego Technic Bugatti Chiron 42083 bolo oproti Lego Technic 42056 Porsche 911 GT3 RS výrazne lepšie. Asi vás sklameme, to čo uniklo je realitou. Lamborghini Sián FKP 37 vyzerá tak ako na fotografiách v našom článku.

Pozrite si

LEGO Technic 42083 Bugatti Chiron – Geniálna hračka pre dospelých

Zdroj | Lego.com

Aj keď posledné video pred predstavením nechalo v očiach fanúšikov nádej, že Lego konečne prinesie do série Technic LED podsvietenie, zostali sklamaní. Aj napriek odvážnej cene 379,99 € sa LED svetlá nekonajú, rovnako ani žiadna motorizácia, ktorá by bola rozhodne žiadúca. Škoda.

Zdroj | Lego.com

Poďme sa však na novinku pozrieť detailnejšie. Prvým prekvapením je vek uvedený na balení. Novinka je určená pre ľudí od 18+. Netušíme prečo, keďže predchádzajúce generácie mali boli 16+ a nič nové a náročnejšie v skladaní podľa nás za 2 roky od posledného modelu 1:8 v tejto sérii nepribudlo.

Počet dielikov je 3 696, čo je o 97 viac ako pri Chirone (3 599) a až o 992 viac ako pri Porsche (2 704). Cena vyššia o 10 € oproti Bugatti Chiron je tak obhájiteľná.

Zdroj | Lego.com

Čo vás poteší, že opäť budete skladať mimoriadne detailný motor V12 s pohyblivými piestami a s 8-stupňovou funkčnou prevodovkou.

Zdroj | Lego.com

Rovnako poteší pohon všetkých 4 kolies, pričom môžete s modelom zatáčať pomocou volantu. Obe nápravy sú pritom odpružené. Mimoriadne nádherné sú však disky kolies, ktoré sú vernou kópiou originálu.

Zdroj | Lego.com

Veľkolepo pôsobia aj dvere, ktoré sa otvárajú rovnako ako na skutočnom superšportiaku, a to dohora. My by sme si model vystavili pravdepodobne práve s otvorenými dverami, je to poriadne žihadlo. Pritlačiť viete aj zadné krídlo.

Zdroj | Lego.com

Totálne luxusne pôsobí balenie modelu Lego Technic 42115. Bude tak skvelým darčekom pre kohokoľvek. Rozbaliť si veľkú zelenú škatuľu v zeleno čiernom prevedení, kde spredu nevidíte, o aký model presne ide. To by chcel každý fanúšik Lamborghini o fanúšikoch Lego ani nehovoríme.

Zdroj | Lego.com

Vo vnútri je po vzore predchádzajúcich modelov totálne hrubá brožúra, kde sa čo to dočítate aj o samotnom Siáne či zákulisí príprav modelu. Dieliky sú roztriedené do samostatných boxov, opäť nápadito vyskladaných v krabici.

Zdroj | Lego.com

Limetkovo zelená farba pôsobí na fotografiách a videách dobre, sme zvedaví aká bue naživo. I tak by sme uprednostnili „zlatú“, tak ako Sián poznáme z autosalónov. Aby ste si vedeli predstaviť, aký veľký model vyskladáte za približne 10-12 hodín, bude mať dĺžku až 60 cm, širku 25 cm a výšku 13 cm.

Zdroj | Lego.com

Lamborghini Sián FKP 37 síce neprináša nič zásadné, i tak ho do svojej zbierky budeme chcieť a sme presvedční, že rovnako aj väčšina fanúšikov tejto série. Opäť sa môžete tešiť na unikátne výrobné číslo ukryté pod prednou kapotou či „kabelku“ Lamborghini. Toto sme videli už pri Porsche.

Zdroj | Lego.com

Ak si na model brúsite zuby, môžete ho mať už od 1. júna 2020 cez oficiálny legoshop, ktorý našťastie funguje aj pre Slovensko.

Zdroj | Lego.com

A samozrejme o skladanie novinky sa s vami podelíme na našich stránkach či na našom YouTube. Ak sa vám Lamborgihini zapáčilo, vedzte, že stále si viete kúpiť aj Bugatti Chiron, žiaľ Porsche GT3 RS už zoženiete len z druhej ruky, v predaji totiž už nie je.

Zdroj | Lego.com