Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Láka vás šach, ale neviete ako začať? Skúste to s týmito aplikáciami

Láka vás šach, ale neviete ako začať? Skúste to s týmito aplikáciami
Zdroj | JESHOOTS
Tomáš Šmidák
Láka vás šach, ale neviete ako začať? Skúste to s týmito aplikáciami
Zdroj | JESHOOTS
Zdroj | JESHOOTS

Dnes je 20. júl 2022, medzinárodný deň šachu. Pripravili sme si preto pre vás tri appky, ktoré vám pomôžu sa naučiť alebo zlepšiť v tejto nestarnúcej hre.

Asi nie je na svete človeka, ktorý by ešte nikdy nepočul o šachu. Hru, ktorá vznikla v 15. storočí a jej obľúbenosť pretrváva až dodnes. Pri jej hraní treba využívať taktiku a rozum na to, aby hráč uspel. Ak by ste sa aj vy chceli stať jedným z členom komunity šachistov no nevlastníte šach alebo nemáte nikoho kto ho vie hrať, nezúfajte. Dnes vás ukážeme niekoľko aplikácií, s ktorými sa ho naučíte hrať rýchlo a bezplatne.

Chess – Play & Learn

Ak by ste hľadali najkomplexnejšiu aplikáciu na naučenie sa a hranie šachu, bola by to práve táto. Hrať môžete online s vašimi priateľmi alebo náhodnými hráčmi, ktorý vám budú pridelení na základe vašej aktuálnej úrovne. Ak by ste sa chceli zdokonaľovať, je možné hrať aj proti umelej inteligencií. Navyše je dostupný aj kompletný návod, ktorý vás krok po kroku naučí základy aj pokročilé techniky šachu.

Každý deň vás budú tiež čakať nové taktické úlohy, ktoré vám pomôžu zlepšiť taktické rozmýšľanie. V prípade, že by ste sa chceli učiť od profesionálov, viete prostredníctvom aplikácie aj sledovať šachové zápasy naživo. Aplikácia je dostupná zadarmo pre Android a iOS.

Pozrite si

Ľudový elektromobil od General Motors? Privítajte Chevrolet Blazer EV

Learn Chess With Dr. Wolf

Táto aplikácia sa na prvý pohľad podobá detektívnej hre s pekný vizuálom. Ide však o komplexný návod na hranie šachu, ktorým vás bude sprevádzať Dr. Wolf. Ten vám najprv podobne vysvetlí každý jeden detail tejto hry. Neskôr bude nasledovať niekoľko zápasov, v ktorých si otestujete čo ste sa v predošlých lekciách naučili.

Ak ste však pokročilý hráč, nič vám nebráni v tom, aby ste sa rovno pustili do hrania. Vďaka jednoducho podaným a vecným radám, ktoré si môžete hneď aj vyskúšať tak ide o skvelú cestu ako sa naučiť hrať šach zábavnou formou. Aplikácia je dostupná zadarmo pre Android a iOS.

Pozrite si

Nadvládu PC nad človekom definitívne potvrdil IBM pred 25 rokmi

Magnus Trainer – Train Chess

Pokiaľ by ste mali záujem učiť sa od skutočných profesionálov, Magnus Trainer je presne pre vás. Ide totiž o oficiálny produkt 5-násobného víťaza svetového šampionátu v šachu, Magnusa Carlsena. V aplikácií nájdete veľké množstvo lekcií a hier, ktoré vám pomôžu rýchlo a jednoducho pochopiť princípy šachu.

Navyše ponúka zo všetkých dnes spomínaných aplikácií najmodernejší vizuál. Mne osobne tiež prišlo, že sú v nej informácie najzrozumiteľnejšie podané a vďaka nej som sa aj ja naučil základy šachu. Stiahnutie aplikácie a väčšina lekcií je bezplatných, no ak by ste chceli mať prístup ku všetkému, budete si musieť priplatiť. Dostupná je pre Android a iOS.