Ľahké, odolné, s dobrou výdržou a cenou OnePlus Buds Z2

ZDROJ | OnePlus

Aj vám sa zdá, že nás výrobcovia zahlcujú plne bezdrôtovými slúchadlami? Dnes predstavil OnePlus novinku nadväzujúcu na svoj predchádzajúci model Buds Z. Vylepšené slúchadlá Buds Z2 sú oproti pôvodnému modelu ľahšie, stabilnejšie a majú o 15 % kratšie stonky.

V OnePlus Buds Z2 sa o zvuk starajú 11 mm dynamické meniče. Výrobca ich vyladil tak, aby ponúkali mohutnejšie tóny s ostrými výškami podobnými zvuku z veľkých 3-pásmových reproduktorov. Dolby Atmos vám sprostredkuje verný priestorový zvuk, ten si viete vybrať z troch režimov: kinosála, pohlcujúca hudba a mobilné hry. Frekvenčná charakteristika meničov je 20 až 20 000 Hz.

Tri ENC mikrofóny majú špeciálny dizajn, ktorý znižuje hluk vetra. Beamforming zvýrazňuje hlas a znižuje okolitý hluk.ZDROJ | OnePlus

Aktívny filter hluku zníži úroveň okolia o 40 dB. Starajú sa o to tri mikrofóny na každom slúchadle, detekujú a analyzujú okolitý zvuk vo vašom prostredí. Buds Z2 majú nízku latenciu, ktorú výrobca udáva na 94 ms. Bezdrôtový prenos sa realizuje cez Bluetooth 5.2, podporované formáty sú SBC a ANC.

Ku komfortu prispieva Google Fast Pair, funkcia umožňujúca veľmi rýchle párovanie s Android zariadeniami podporujúcu túto vychytávku. Appka HeyMelody slúži na podrobnejšie nastavenia slúchadiel. Find My Buds poslúži, keď ich nemôžete nájsť.

ZDROJ | OnePlus

OnePlus Buds Z2 sa ovládajú dotykovými gestami. Jedno poklepanie znamená prehrať/pozastaviť prehrávanie, dvojité poklepanie vyvolá ďalšiu pieseň, trojité poklepanie prehrá predchádzajúcu pieseň, poklepaním a podržaním zmeníte režimy ANC a transparentný zvuk.

Slúchadlá sú odolné voči potu podľa certifikátu IP55, okrem toho sú potiahnuté hydrofóbnym nanopovlakom na ochranu pred koróziou. OnePlus Buds Z2 tak znesú príležitostné opláchnutie vodou počas čistenia. Nabíjacie puzdro získalo IPX4, takže novinku môžete bez problémov nosiť stále so sebou.

ZDROJ | OnePlus

Čo sa týka výdrže batérie, nie je to vôbec zlé. Samotné slúchadla vydržia 5 hodín, spolu s dobíjaním v puzdre máte k dispozícii hudbu 27 hodín, vrátane zapnutého ANC. V prípade že si ANC vypnete, dostanete sa na 7/37 hodín. Funkcia rýchlonabíjania sa postará o 5 hodinovú prevádzku, resp. 2-hodinové počúvanie v slúchadlách už za 10-minútové nabíjanie.

ZDROJ | OnePlus

OnePlus Buds Z2 sú na výber v dvoch farbách, čiernej (Rock the Obsidian Black), alebo bielej (Pearl White). V balení sa nachádza USB-C kábel a tri páry silikónových náušníkov (S, M, L). Slúchadlá sa predávajú za 99 €.

ZdrojOnePlus