Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 3 min.
  • 10.4.2020

Lacné televízory od Samsungu ponesú názov Crystal UHD

Lacné televízory od Samsungu ponesú názov Crystal UHD
Zdroj | Samsung
Števo Porubský
Lacné televízory od Samsungu ponesú názov Crystal UHD
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Samsung okrem top-end modelov zo série QLED televízorov s 8K a 4K Ultra HD rozlíšením predstavil aj niekoľko nových modelov z novej série Crystal UHD. To je názov novej série, ktorá síce znie vznešene, no pôjde o tie najdostupnejšie LCD televízory od Samsungu. Plusom majú byť ceny, ale aj uhlopriečky.

Zdroj | Samsung

Samsung síce oznámil, že končí s výrobou LCD displejov, no nie s výrobou LCD televízorov. Displeje tak zjavne nebudú už iba od Samsungu. A hoci v Crystal UHD budú cenovo dostupné modely, mnohé prvky si požičiavajú od top sérií. Medzi ne patrí aj minimalizácia rámika okolo displeja. Ten síce na fotkách vyzerá takmer neviditeľný, no je otázne pri akej uhlopriečke displeja. V novej sérii totiž budú modely s 43″, ale aj 82″ displejom.

Zdroj | Samsung

Displeje vo všetkých troch sériách majú rozlíšenie 3 840 x 2 160 px a edge LED podsvietenie, teda podsvietenie zo strán. Samozrejmosťou je podpora HDR, vrátane HDR10+. Dual LED displej má ale len séria TU8502. Dual LED znamená podsvietenie aj teplými aj studenými LED diódami, čo má vytvárať lepšie farby i kontrast.

Samsung Crystal UHD televízory tvoria tri samostatné modelové rady TU7000, TU8000 a TU8500. Najviac veľkostí, celkovo osem, je k dispozícii pri sérii TU7000.

Zdroj | Samsung

Odporúčané maloobchodné ceny série TU7000 začínajú od 389 €, pri sérii TU8000 od 469 € a pri sérii TU8500 je to 589 €. Vo všetkých prípadoch sa bavíme o 43-palcových modeloch. 82″ model zo série TU8072 má cenu 2 549 €. Vo všetkých prípadoch sa o zvuk stará stereo zostava s 20 W výkonom.

Všetky série disponujú DVB-T2/C/S2 tunerom, ale aj podporou HbbTV 2.0. Samozrejmosťou je podpora SmartThings od Samsungu, nechýba ani hlasové ovládanie cez Bixby. Majiteľov Apple produktov poteší zas podpora Apple Air Play 2.0. Nechýba tak Wi-Fi, vo verzii 5, ale ani Bluetooth.

V systéme top série majitelia nájdu Multi View pre zobrazovanie viac obsahu naraz z mobilného telefónu, Môj album pre zobrazovanie fotiek z mobilu vo fotorámiku alebo Acoustic Wall, ktorý analyzuje hudbu a doplní ju grafickým efektom a osobného asistenta Bixby.

V menu je predinštalované aj Voyo, O2 TV, T-Mobile Magio GO, HBO Go, Netflix, Apple TV+ či Rakuten TV, ale aj appky Lepší TV, Kuki, Mall.tv, Senznam.TV či iSport. Celkovo má byť v systéme viac ako 1 500 aplikácií. Operačný systém Smart TV je postavený na Tizen OS.

Zdroj | Samsung

Z top sérií, hoc aj tých starších, si Crystal UHD séria požičala aj diaľkové ovládanie s jednoduchým dizajnom, ale plnou funkčnosťou. Poteší aj systém káblov Clean Cable, kedy sa káble schovávajú v nohách stojana.

Zdroj | Samsung
Zdroj