Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Kvalitný zvuk stále so sebou? Aplikujte liečbu pomocou reprákov od JBL

Kvalitný zvuk stále so sebou? Aplikujte liečbu pomocou reprákov od JBL
TECHBOX
Kvalitný zvuk stále so sebou? Aplikujte liečbu pomocou reprákov od JBL

Donedávna sa považovalo za samozrejmé, že elektronické zariadenia nie sú s prírodou príliš friendly. O tom, že ide o prežitok nám naposledy ukázalo JBL. Mohli sme sa o tom rukaplne presvedčiť, tento obľúbený výrobca nám totiž poslal nečakané prekvapenie.

Po otvorení balíka na nás čakali hneď dve zariadenia, JBL Clip 4 Eco a JBL Go 3 Eco. Prenosný reproduktor je gadget, ktorý má využitie prakticky všade, takže sme vyhrnuli rukávy a začali párovať a párovať.

Obsah pokračuje pod reklamou

JBL Clip 4 Eco je na prvý pohľad veľmi sympatický reproduktor s nezameniteľnými dizajnovým jazykom JBL. Oválny tvar ľahko padne do ruky, integrovaná karabína sa okamžite zavesí na tašky, opasky alebo spony. Clip 4 Eco je vyrobený z 90 % z recyklovaného plastu, mriežka reproduktora je dokonca zabalená až do 100 % recyklovanej látky.

Svieži vzhľad úzko korešponduje s prekvapivo bohatým zvukom, ten poznáme pod označením JBL Original Pro. V tomto konkrétnom prípade získate frekvenčný rozsah od 100 Hz do 20 kHz. Výstupný výkon 40 mm meniča je nadmieru postačujúcich 5 W (RMS).

Prenosný reproduktor bez toho, aby nezniesol pár kvapiek vody? To rozhodne nie. „Náš“ model je odolný voči vode a prachu podľa triedy IP67. Viete si to teda vziať na výlet do hôr, k moru, či položiť vedľa vane a užiť si parádnu hudbu.

Vrásky na čele vám nemusí robiť ani prípojka na elektrinu. JBL Clip 4 Eco vám ponúka až 10 hodín prehrávania. Je totiž vybavený lítium-iónovou polymérovou batériou s kapacitou 3,885 Wh. Keď sme už pri číslach, rozmery repráku sú 86,30 x 134,50 x 46 mm pri hmotnosti 240 g.

Tento malý zázrak, ktorý sa dodáva v trvalo udržateľnom obale vyrobenom z papiera s certifikátom FSC potlačeného sójovým atramentom, si môžete kúpiť za 64,99 eur. Okrem luxusného sivého prevedenia je k dispozícii v zelenej a modrej farbe.

JBL Go 3 Eco je sympatický prenosný reproduktor, z ktorého sa rýchlo stane váš každodenný spoločník a doplnok. Aj tento model je zabalený v trvalo udržateľnom obale z papiera s certifikátom FSC potlačeným sójovým atramentom. Zariadenie je vyrobené z 90 % z recyklovaného plastu, mriežka reproduktora je zabalená do 100 % recyklovanej látky.

Po rýchlom spárovaní tento malý zázrak vykúzli veľmi pôsobivý zvuk s výkonom 4,2 W (RMS) a frekvenčnou charakteristikou 110 Hz až 20 kHz, čiže úplne postačujúce na prehrávanie v interiéri, ale aj na potulkách prírodou, na terase, či grilovačke.

Nezľakne sa ani zlého počasia, JBL Go 3 Eco je vodotesný a odolný voči prachu triedy IP67, takže si ho naozaj môžete vziať kdekoľvek. Na jedno nabitie vám bude robiť nenahraditeľnú spolčnosť 5 hodín, nabíja sa cez USB-C port. Batéria má kapacitu 2,775 Wh, čo je ekvivalent 3,7 V 750 mAh.

Bluetooth reproduktor si môžete kúpiť za 44,99 eur. Okrem modrej farby je pre vás nachystaný v zelenom a sivom prevedení.

Pozrite si

JBL Pulse 5: Diamant medzi šperkami reprákov od JBL

Obsah pokračuje pod reklamou

JBL Clip 4 Eco aj Go 3 Eco sme v redakcii poriadne vyskúšali. Opäť sme v praxi overili, že nie vždy platí notoricky známa veta „Na veľkosti záleží“. V prípade testovaných reproduktorov sme toho získali podstatne viac. Napriek malým rozmerom vychádzal z reproduktorov čistý, jasný a pomerne silný zvuk, ktorý na márne kúsky roztrhá zvuk z akéhokoľvek mobilného zariadenia – nielen zo smartfónov a tabletov, ale aj z väčšiny notebookov.

Dovolíme si tvrdiť, že je v podstate jedno, aký typ si vyberiete, aj keď je predsa len medzi nimi niekoľko rozdielov. JBL Clip 4 je určený najmä tým, ktorí doma neobsedia. Vyhľadávajú aktívny život, častokrát v horších podmienkach. Ani vtedy sa však nemusia vzdať svojich obľúbených piesní – prenosný reproduktor im prinesie zábavu kdekoľvek sa ocitnete. Bez ohľadu na počasie, bez ohľadu na prípojku elektrickej energie.

JBL Go 3 Eco ponúka rovnakú ochranu pred poveternostnými vplyvmi ako model Clip 4, ale jeho dizajn je navrhnutý tak, aby ste si ho mohli zavesiť nielen na ruksak, či plážovú tašku. Rovnako dobre zapadne na váš pracovný stôl, do detskej izby, na terasu či do dieľne domáceho kutila.

Okrem tradične kvalitného spracovania, výborného zvuku dávame oba palce hore za ekologické riešenie. Dnes sa už naozaj nedá vyrábať bez toho, aby akýkoľvek výrobca nemyslel na našu planétu a s tým súvisiacu udržateľnosť. JBL je už dnes ECO!

Zdroj