Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Kvalitnejšie materiály, lepší infotainment, to je nový Volkswagen ID.3

Kvalitnejšie materiály, lepší infotainment, to je nový Volkswagen ID.3
Zdroj | Volkswagen
Igor Neštrák
Kvalitnejšie materiály, lepší infotainment, to je nový Volkswagen ID.3
Zdroj | Volkswagen
Zdroj | Volkswagen

Dva a pol roka od uvedenia prvého modelu ID prichádza modernizácia v podaní Volkswagenu ID.3. Nový model prináša svieži dizajn, kvalitnejšie materiály a asistenčné systémy najnovšej generácie.

S druhou generáciou ID.3 Volkswagen pokračuje v úspešnom príbehu rodiny ID. Dizajn exteriéru výrazne dozrel, zásadne sa zmenili materiály v interiéri, pričom nový ID.3 je jedným z desiatich elektrických modelov, ktoré VW uvedie na trh do roku 2026.

Optimalizované otvory pre prívod vzduchu a veľké lakované plochy zaručujú, že predná časť pôsobí sebavedomo a priateľsky z každého uhla pohľadu. Z kapoty bol odstránený čierny pás pod čelným sklom a prehĺbené časti na bokoch navyše predlžujú prednú časť.

Obsah pokračuje pod reklamou

Výrobca popracoval na aerodynamike vylepšeným prúdením vzduchu okolo predných kolies. Vplyvom lepšej aerodynamiky došlo k zníženiu spotreby elektrickej energie. Vzadu po prvý raz svietia dvojdielne koncové svetlá aj v zadnom veku.

Interiéru dominuje moderný dizajn v kombinácii s udržateľnými materiálmi. Volkswagen používa na obloženie dverí a poťahov sedadiel materiál z mikrovlákna Artvelours Eco, látku, ktorá obsahuje 71 percent recyklátu.

Volkswagen počúval pripomienky svojich zákazníkov, ktoré sa implementovali ako vylepšenia produktu. Mäkké povrchy s penou v kokpite vytvárajú nový haptický zážitok. Prerobené vnútorné obloženie dverí má tiež mäkšie a väčšie plochy.

Volkswagen ID.3 využíva službu Plug & Charge – kde sa vozidlo autentifikuje a spustí proces nabíjania, keď je nabíjací kábel pripojený k vozidlu. Vstavaná navigácia vypočítava zastávky nabíjania, aby bolo možné čo najrýchlejšie dosiahnuť cieľ – okrem úrovne nabitia batérie s využitím aktuálnych dopravných informácií a predpovedí. 

Plánovanie trasy rozpozná nabíjacie stanice, ktoré sú obsadené a v prvom kroku ich nenavrhne. Body záujmu je možné preniesť do auta pomocou bezplatného identifikátora We Connect. aplikácie.

Pred vodičom sa nachádza 5,3 palcový displej, ktorý sa ovláda na multifunkčnom volante. V strede konzoly sa nachádza dnes už štandardný 30,5-centimetrový (12-palcový) dotykový displej pre navigačný systém, telefónne funkcie, médiá, asistenčné systémy a nastavenia vozidla. 

Sprehľadnilo sa rozloženie obrazovky a ponuka nabíjania sa po novom nachádza na prvej úrovni dotykového displeja. Voliteľný head-up displej s rozšírenou realitou (AR head-up display) premieta na čelné sklo informácie, ako je rýchlosť vozidla a pokyny dynamickej navigácie.

Voliteľný asistenčný systém Travel Assist je teraz dostupný aj v ID.3. Travel Assist potrebuje na udržanie vozidla v jazdnom pruhu pri jazde po vidieckych cestách len jedno identifikované označenie jazdného pruhu. Modernizovaná verzia bude v ponuke s dvoma akumulátormi s kapacitou 58 a 77 kWh. Výkon elektromotora poháňajúceho zadnú nápravu je 150 kW.

Volkswagen od spustenia výroby prvého ID. , vyprodukoval viac ako 600 000 ID. modelov založených na platforme modulárneho elektrického pohonu. Produktový rad Volkswagen teraz obsahuje šesť ID. modelov. Okrem výroby v Zwickau a Drážďanoch sa bude nový ID.3 od jesene 2023 vyrábať aj v materskom závode vo Wolfsburgu.

Zdroj