Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Kvalitné elektrobicykle na každom rohu? V Amerike je to realita

Kvalitné elektrobicykle na každom rohu? V Amerike je to realita
Zdroj | KBO bike
Tomáš Šmidák
Kvalitné elektrobicykle na každom rohu? V Amerike je to realita
Zdroj | KBO bike
Zdroj | KBO bike

Americký reťazec Walmart začal predávať horské elektrobicykle s kvalitným spracovaním a priaznivou cenou. Tá začína na úrovni 1 500 dolárov.

Elektrické bicykle sú na Slovensku stále viac populárnejšie. Sú totiž jednou z najpohodlnejších a najrýchlejších možností dopravy po mestách či mimo nich. Jediným väčším nedostatkom však môže byť vyššia vstupná cena, ktorá ich v očiach bežných zákazníkov podstatne znevýhodňuje. Ak sa aj nájde lacnejšia alternatíva, väčšinou ide o model s veľmi obmedzenými funkciami a výbavou. V Amerike však už vymysleli riešenie.

Zdroj | Heybike
Pozrite si

Megasúboj 5 elektrických kolobežiek s výkonom do 350 W

Jeden z najväčších a najpopulárnejších amerických obchodných reťazcov Walmart, pridal do svojho portfólia nové elektrické bicykle. Tie v ňom síce už figurovali aj predtým, no išlo o lacné skladačky, ktoré veľkému množstvu jazdcov nesadli. S príchodom Kent Hyper E-Ride však zákazníci dostali dobre vybavený elektrobicykel, ktorý je plne odpružený a ešte aj dizajnovo podarený. Vďaka veľkoobjemovému nákupu bolo tiež možné jeho cenu značne znížiť a americkí zákazníci si ho môžu kúpiť za približne 1 500 dolárov.

Zdroj | Kent

Kent Hyper E-Ride je osadený 29″ kolesami a 36 V batériou, ktorá by mu mala poskytnúť dojazd viac ako 32 km. Motor je umiestnený v strede, čo je v prípade elektrických bicyklov nákladnejšie no zároveň lepšie riešenie. Má výkon 250 W a vie vyvinúť maximálnu rýchlosť 32 km/h. Sila sa na kolesá prenáša cez 7-stupňovú prevodovku Shimano.

Zdroj | Pixabay
Pozrite si

Elektrický bicykel za 500 €? Toto je výber tých najdostupnejších u nás

Ide teda o pomerne podarený kúsok, ktorý by mohol mať úspech aj v našich končinách. Dočkáme sa teda podobnej iniciatívy aj u nás? Otázka by skôr mala znieť, kto by sa do takého niečoho pustil. Ako možní hráči mi napadajú Alza poprípade LIDL. Obaja totiž začali v istom segmente a postupne sa presunuli aj do druhého. Alza začala ako obchod s elektronikou a dnes viete na ich e-shope kúpiť aj potraviny či potreby pre domácich miláčikov. LIDL zase začal výlučne ako potravinový reťazec a neskôr začal pod vlastnými značkami predávať aj elektroniku.

Zdroj | Pixabay

Bolo by teda zaujímavé vidieť elektrický bicykel vyvinutý pod značkou Alza, vďaka čomu by sa jeho cena mohla udržať na prijateľnej úrovni. LIDL by mohol zvoliť podobný postup ako Walmart a kúpiť veľký objem elektrobicyklov od iného výrobcu alebo sa taktiež pustiť do výroby vlastného. Zatiaľ sú však oba scenáre veľmi nereálne.

Zdroj