Ktorý? Porovnali sme herné notebooky Lenovo Legion Y540 a Y740

Doba, kedy boli herné notebooky veľké, ťažké a pomerne nevzhľadné je už našťastie preč. Dôkazom toho je najnovšia generácia herných notebookov Lenovo Legion Y540 a Lenovo Legion Y740, ktoré sme mali možnosť v našej redakcii testovať. Aký je vlastne medzi nimi rozdiel a ktorý si vybrať?

recenziaLenovo Legion Y540 – nenápadný herný notebook so špičkovou výbavou

Pri pohľade na oba notebooky by mohla byť odpoveď na našu otázku o rozdieloch jednoznačná – rozdiel je predsa vo veľkosti. Tak jednoduché to však nie je. Aj keď v tomto prípade máme pred sebou herný notebook Lenovo Legion Y540 vo verzii s 15,6“ obrazovkou a Lenovo Legion Y740 so 17,3“ obrazovkou, v skutočnosti si oba modely môžete zakúpiť v 15,6“ aj v 17,3“ verzii. Rozdiely teda netreba hľadať vo veľkosti, ale v ich výbave.

Lenovo Legion Y540 ponúkne hráčom až 6-jadrový procesor Intel Core i7-9750H, ktorému v hrách sekunduje grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2060 s podporou ray tracingu. Aby ste si mohli výkon týchto grafických kariet užívať na maximum, o zobrazenie sa postará kvalitný IPS panel s Full HD rozlíšením.

Ako už asi tušíte, model Lenovo Legion Y740 posúva úroveň kvality herného zážitku ešte vyššie. Už v základe vám totiž ponúkne procesor Intel Core i7-8750H a výkonnejší variant aj grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 2070 s dizajnom Max-Q. Vďaka jedinečnému dizajnu si môžete užívať skvelý herný výkon aj v pomerne ľahkom a tenkom tele, ktoré je v porovnaní s modelom Y540 vyrobené z hliníka.

Lenovo pri tvorbe týchto modelov nerobilo kompromisy. Pozrite si naše video s novinkami a vyberte si, ktorý z nich by bol ideálny práve pre vás?

Video je pripravené v spolupráci s partnerom Lenovo (Slovakia) s.r.o.

Komentáre k článku