Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ktorý? Porovnali sme herné notebooky Lenovo Legion Y540 a Y740

Ktorý? Porovnali sme herné notebooky Lenovo Legion Y540 a Y740
TECHBOX
Ktorý? Porovnali sme herné notebooky Lenovo Legion Y540 a Y740

Doba, kedy boli herné notebooky veľké, ťažké a pomerne nevzhľadné je už našťastie preč. Dôkazom toho je najnovšia generácia herných notebookov Lenovo Legion Y540 a Lenovo Legion Y740, ktoré sme mali možnosť v našej redakcii testovať. Aký je vlastne medzi nimi rozdiel a ktorý si vybrať?

Pozrite si

Lenovo Legion Y540 – nenápadný herný notebook so špičkovou výbavou

Pri pohľade na oba notebooky by mohla byť odpoveď na našu otázku o rozdieloch jednoznačná – rozdiel je predsa vo veľkosti. Tak jednoduché to však nie je. Aj keď v tomto prípade máme pred sebou herný notebook Lenovo Legion Y540 vo verzii s 15,6“ obrazovkou a Lenovo Legion Y740 so 17,3“ obrazovkou, v skutočnosti si oba modely môžete zakúpiť v 15,6“ aj v 17,3“ verzii. Rozdiely teda netreba hľadať vo veľkosti, ale v ich výbave.

Lenovo Legion Y540 ponúkne hráčom až 6-jadrový procesor Intel Core i7-9750H, ktorému v hrách sekunduje grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2060 s podporou ray tracingu. Aby ste si mohli výkon týchto grafických kariet užívať na maximum, o zobrazenie sa postará kvalitný IPS panel s Full HD rozlíšením.

Ako už asi tušíte, model Lenovo Legion Y740 posúva úroveň kvality herného zážitku ešte vyššie. Už v základe vám totiž ponúkne procesor Intel Core i7-8750H a výkonnejší variant aj grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 2070 s dizajnom Max-Q. Vďaka jedinečnému dizajnu si môžete užívať skvelý herný výkon aj v pomerne ľahkom a tenkom tele, ktoré je v porovnaní s modelom Y540 vyrobené z hliníka.

Lenovo pri tvorbe týchto modelov nerobilo kompromisy. Pozrite si naše video s novinkami a vyberte si, ktorý z nich by bol ideálny práve pre vás?

Video je pripravené v spolupráci s partnerom Lenovo (Slovakia) s.r.o.