Ktoré smart hodinky dostanú aktualizáciu na nový Wear OS?

V máji tohto roka na konferencii Google I/O došlo k zaujímavej spolupráci spoločností Google a Samsung, ktoré spolu vyvíjajú ďalšiu verziu operačného systému Wear OS. Google teraz prezradil, ktoré smart hodinky sa dočkajú novej aktualizácie.

Pozrite siGoogle Wear 3 kopíruje funkcie z Fitbitu a z Tizen od Samsungu

Aktualizácie sa dočká iba pár modelov

Spokojní môžu byť majitelia najnovších modelov od značky Mobvoi. Aktualizáciu na Wear OS 3.0 dostanú všetky modely s procesorom Snapdragon Wear 4100. Konkrétne sú to hodinky TicWatch E3, TicWatch Pro 3 GPS a TicWatch Pro 3 LTE.

Aktualizácie sa dočkajú aj všetky ďalšie nepredstavené hodinky tejto značky. Sklamaní však môžu byť majitelia starších modelov TicWatch Pro 2020 a TicWatch C2. Tie totiž poháňa dnes už zastaralý procesor Snapdragon Wear 2100 a aktualizácia na ne už nedorazí.

Pozrite siMobvoi TicWatch E3 sú výkonné a lacné hodinky

 

ZDROJ | Mobvoi

Zaujímavejšia situácia je pri spoločnosti Fossil. Aktuálne hodinky majú procesor Snapdragon Wear 3100, ktorý Google tiež už nepodporuje. Spoločnosť uviedla, že aktualizácie sa dočkajú všetky zatiaľ nepredstavené hodinky.

Kedy dôjde k predstaveniu nových modelov, spoločnosť neuviedla. Aktualizáciu dostanú so značným omeškaním, až v prvej polovici roku 2022. Tá však nepôjde nainštalovať ako aktualizácia, ale po jej nainštalovaní prejdú smart hodinky späť do továrenských nastavení.

Pozrite siFossil Gen 5E – aktualizovaná minuloročná séria za nižšiu cenu

Tu sa zoznam podporovaných modelov končí

Ďalšie hodinky už aktualizáciu na Wear OS 3.0 nedostanú. Google sa ale zaviazal, že aktuálnu verziu systému bude podporovať ešte aspoň dva roky a dostane aj niektoré funkcie z novej verzie.

ZDROJ | Fossil

Uvidíme, čo prinesie spojenie Googlu a Samsungu. Už v auguste by sme sa mali dočkať konferencie spoločnosti Samsung, kde sa majú predstaviť nové modely smart hodiniek z radu Galaxy Watch, kde by mal Wear OS nahradiť doterajší systém Tizen.

ZdrojEngadget

Komentáre k článku