Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Kto povedal, že tablet znesie viac, ako sa zdá? Samsung Galaxy Tab Active4 Pro

Kto povedal, že tablet znesie viac, ako sa zdá? Samsung Galaxy Tab Active4 Pro
Zdroj | Samsung
Richard Pliešovský
Kto povedal, že tablet znesie viac, ako sa zdá? Samsung Galaxy Tab Active4 Pro
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Samsung predstavil tablet, ktorý nie je žiadne tintítko, ale naopak. Nezľakne sa ani náročnejšej práce v teréne. Vojenská odolnosť ho predurčuje na využitie aj mimo kanceláriu či domácnosť.

Samsung Galaxy Tab Active4 Pro disponuje veľmi dobrou funkčnou výbavou a skvelým zabezpečením vďaka platforme Samsung Knox.

Tablet má 10,1″ WUXGA TFT displej s rozlíšením 1 920 x 1 200 px a chráni ho Corning Gorilla Glass 5. Tablet poháňa 8-jadrový procesor spárovaný so 6/64, resp. 8/128 GB pamäťou. Internú pamäť si môžete rozšíriť pomocou microSD karty až o 1 TB. Operačný systém je Android 12.

Obsah pokračuje pod reklamou

Vzadu sa nachádza 13 Mpx fotoaparát s bleskom a clonou f/1,9. Webkamera má 8 Mpx a f/2,0. Batéria je vymeniteľná, má 7 600 mAh, nabíja sa cez USB-C port 3.2. Rýchlonabíjanie zabezpečuje technológia POGO. Režim No Battery využijete vtedy, ak ste dlhodobo pripojení k nabíjačke, napríklad vo vozidle, alebo na prevádzke. Tým sa predlžuje jej celková životnosť, dokonca aj v prostredí s vysokou teplotou.

Konektivitu má na starosti 5G/LTE sieť, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 a NFC. Z pozičných systémov tu nájdete GPS, GLONASS, Galileo, Beidou a QZSS, nechýba podpora pera S Pen. Biometrickú ochranu má na starosti snímač odtlačku prsta (v bočnom tlačidle) a systém rozpoznávania tváre.

Napriek odolnosti má Tab Active4 Pro len 10,2 mm hrúbku a hmotnosť 674 g. Okrem ochrany MIL-STD-810H spĺňa zariadenie podmienky certifikátu IP68.

„Svet sa zmenil, ľudia dnes pracujú na najrôznejších miestach, zďaleka nielen v kancelárii. Tým strmo rastie dopyt po odolných a zároveň ľahko prenosných zariadeniach so špičkovou konektivitou, ktoré umožňujú prácu v zásade kdekoľvek,“ hovorí KC Choi, výkonný viceprezident v mobilnej divízii Samsung Electronics. „Keď sme vyvíjali Galaxy Tab Active4 Pro, vedeli sme, že je našou úlohou ponúknuť univerzálny a odolný tablet s ľahkým ovládaním a špičkovým výkonom, s ktorým je možné sa pripojiť k internetu kdekoľvek na svete a robiť všetko, čo k dnešnej práci patrí.“

K ďalším prednostiam Galaxy Tab Active4 Pro môžete pripočítať kompatibilitu s rôznym príslušenstvom od Samsungu, ale i ďalších výrobcov. K dispozícii sú napríklad ergonomické kryty a puzdrá s remienkami či stojanmi, dobíjacie kolísky, kryty s klávesnicami alebo čítačky čiarových kódov.

Galaxy Tab Active4 Pro sa bude na Slovensku predávať prostredníctvom B2B obchodných partnerov od polovice septembra. Cena spresnená nebola.