Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažili najhorší mesiac

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažili najhorší mesiac
Zdroj | Hacker Noon
Michal Biznár
Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažili najhorší mesiac
Zdroj | Hacker Noon
Zdroj | Hacker Noon

Kým minulý rok sa kryptomenoví nadšenci mohli tešiť z prudkého rastu, ktorý dosiahol svoj vrchol v decembri, tento rok je pre nich studenou sprchou. Kryptomeny zažili v novembri najväčší prepad od roku 2011.

Kryptomenový trh zažil v novembri prepad o takmer 70 miliárd eur. Po celý rok 2018 celková hodnota kryptomien kolísala a postupne klesala z pôvodných 300 miliárd na 220 a následne na 180 miliárd eur. V priebehu novembra sa hodnota prepadla na 110 miliárd eur.

Zdroj | Coinmarketcap
Pozrite si

Kryptomenové trhy zažili za posledných 24 hodín prudký pád

Napriek tomu, že Bitcoin spolu s ostatnými kryptomenami zažili prudký prepad, posledné dni to vyzerá, že situácia je stabilizovaná. Uvidíme, na ako dlho. Niektorí investori tak prišli o celý vklad, ktorý do kryptomien vložili. Zakladateľ kryptomeny Ethereum, Vitalik Buterin, napríklad stratil takmer 500 miliónov dolárov.

Momentálne dosahuje Bitcoin hodnotu približne 3 700 eur, čo je takmer o polovicu menej ako hodnota 6 000 eur, ktorú si kryptomena držala počas roku. Rozhodne to je menej ako takmer 17 000 eur, ktorú Bitcoin dosahoval minulý rok.

Niektorí analytici sa zhodujú, že takýto prepad je bežný a v podstate sa nim čistí trh od malých investorov, ktorí v takomto prípade predajú to, čo im zostalo. Problémom tiež môže byť samotné ťaženie kryptomien, ktoré sa pre niektorých stáva nevýhodné.

Zdroj | coindesk
Pozrite si

Bitcoin oslavuje 10 rokov svojej existencie

Ťaženie je proces, ktorý využíva výkon počítača na riešenie algoritmov, ktoré vytvárajú nové kryptomeny. Na tento proces sa so zvyšujúcou potrebou výkonu využívajú tzv. kryptomenové farmy, kde sa vo veľkom ťažia kryptomeny.

Kryptomenový trh sa zároveň čistí od rôznych podvodných projektov, ktoré majú za cieľ iba vyzbierať peniaze. Určite sa nedá povedať, že kryptomeny sú mŕtve a Bitcoin už nikto nekupuje. Jeho podpora je naďalej silná a mnohé štáty kryptomeny podporujú. Americký štát Ohio napríklad nedávno spustil systém na platenie daní práve cez kryptomeny.

Zdroj