Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Kryptomeny môžete posielať už aj cez telefónne číslo, so slovenskou appkou WEXO

Kryptomeny môžete posielať už aj cez telefónne číslo, so slovenskou appkou WEXO
TECHBOX
Kryptomeny môžete posielať už aj cez telefónne číslo, so slovenskou appkou WEXO

Vstup do sveta kryptomien si kedysi vyžadoval istú dávku času, trpezlivosti a štipku odvahy. Dnes už je to však úplne inak a to aj vďaka slovenskej platforme WEXO a rovnomennej aplikácii, ktorá je v novej verzii ešte intuitívnejšia, prehľadnejšia a najmä bohatšia na praktické funkcie.

Kryptomenovú platformu WEXO od slovenského vývojárskeho tímu si od jej spustenia obľúbilo už viac ako 190-tisíc ľudí po celom svete. Tajomstvom jej úspechu je jednoduchosť a rýchlosť, akou môžete nakúpiť, odoslať či prijať niektorú z najpopulárnejších ktyptomien na trhu. WEXO však nespí na vavrínoch a prostredníctvom novej verzie svojej mobilnej aplikácie dvíha latku ešte vyššie.

Hlavnou novinkou vylepšenej aplikácie je možnosť odosielania kryptomien na iné WEXO peňaženky bez nutnosti poznania adresy prijímateľa. Pokiaľ ste už v minulosti posielali či prijímali kryptomeny, tak iste viete, že na to potrebujete poznať presnú a pomerne komplikovanú adresu prijímateľa, ktorú si potrebujete skopírovať alebo naskenovať prostredníctvom QR kódu. V novej appke však stačí klepnúť na kontakt z telefónneho zoznamu a WEXO už platbu automaticky spáruje s účtom príjemcu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Praktické QR kódy však nikam neodchádzajú, práve naopak. Využiť túto technológiu už môžete aj pri prijímaní platieb, kedy si v aplikácii jednoducho necháte vygenerovať QR kód s už predvyplnenými údajmi vrátane požadovanej sumy. Adresy a kontakty, s ktorými si posielate kryptomeny pravidelne, si môžete uložiť priamo do zoznamu v appke WEXO.

Nová verzia mobilnej aplikácie zjednodušuje aj spomínaný vstup do sveta kryptomien. Okrem platobnej karty si prostredníctvom aplikácie môžete kryptomeny najnovšie zakúpiť už aj prostredníctvom platobných služieb Apple Pay a Google Pay. Bitcoin, ethereum, litecoin a mnoho ďalších kryptomien je tak už skutočne na dosah niekoľkých klikov, či už používate Android alebo iPhone.

Zoznam podporovaných kryptomien sa pritom bude postupne rozširovať a o tom, ktoré majú vývojári do aplikácie pridať, môžete rozhodnúť aj vy prostredníctvom hlasovania. Okrem najznámejších kryptomien si navyše v aplikácii môžete zakúpiť už aj WEXO token. Zalistovanie WEXO Tokenu je plánované na tento rok s cenou 0,25 €, no v rámci predpredaja si ho môžete zakúpiť výrazne výhodnejšie.

Kúpa WEXO tokenov so sebou navyše prinesie aj možnosť podieľať sa na zisku platformy. Nákupom a držaním minimálneho množstva 25 000 WEXO tokenov sa automaticky stanete účastníkom WEXO Profit Share poolu. Platforma vyčlení 30 % zo zisku zo všetkých poplatkov do tohto poolu a túto sumu rozdelí medzi všetkých účastníkov priamo úmerne ich podielu.

Novinkou v rámci platformy WEXO je aj tzv. Loyalty program pre verných používateľov. Ak medzi ne patríte, zapájaním sa do rôznych aktivít môžete získať rôzne výhody od lacnejších transakcií cez zľavy na poplatky až po priame odmeny vo forme kryptomien. V rámci Loyalty programu tiež bude možné zvyšovať svoju úroveň a tak získavať lepšie výhody napr. pôsobením ako Tokener či Inviter. Wexo Token sa však ako súčasť ekosystému Binance Smart Chain nezaobíde ani bez stakingu, z ktorého zisk bude vyplácaný každý deň.

https://youtu.be/Oq-Fm-BKqMw

WEXO okrem toho pracuje na nových službách pre NFT Marketplace & Studio, ktoré potešia autorov a tvorcov digitálneho obsahu, ako aj športovcov, firmy či zberateľov týchto populárnych tokenov. Platforma tak nadviaže na prvé NFT slovenského umelca Majka Spirita a NFT slovenského športovcu Attilu Végha, ktorých predajom spoločne pomohli telesne postihnutým pacientom v APPA sumou viac ako 50 000 eur.

Ekosystém Wexo sa neustále rozrastá o nových používateľov. Len za uplynulých 12 mesiacov ich počet narástol zo 78-tisíc až na 190-tisíc. Používanie aplikácie Wexo z pohľadu počtu používateľov v roku 2022 sa zvýšilo o 180 % a na jedného používateľa pritom pripadlo až o 361 % viac relácií. Okrem krajín strednej Európy je Wexo aplikácia populárna aj v Indii, Turecku, Španielsku, Brazílii a Severnej Amerike.

WEXO: Bitcoin & Crypto Wallet

Zdroj