Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Kryptomeny čoraz viac priťahujú extrémistov

Kryptomeny čoraz viac priťahujú extrémistov
Zdroj | Bitcoinist
Michal Sobek
Kryptomeny čoraz viac priťahujú extrémistov
Zdroj | Bitcoinist
Zdroj | Bitcoinist

Krypto komunita má aj svoje tienisté stránky a často priťahuje kyberzločincov alebo podvodníkov, ktorí hromadia milióny dolárov v elektronickej mene. Potvrdila to aj americká štúdia.

Pozrite si

Čo je to akt o digitálnych službách? Budete sa cítiť bezpečnejšie

Nová štúdia z Southern Poverty Law Center skúmala kryptotransakcie niektorých extrémistov a zistila, že priebehu posledného desaťročia spoločne zbierali desiatky miliónov dolárov v kryptomenách.

Zistila to tak, že sledovala blockchainové transakcie zo stoviek krypto adries spojených s prívržencami bielej rasy a inými známymi menami medzi krajnou pravicou.

Zdroj | Kaspersky

Medzi týmito osobnosťami bol napríklad aj Don Black, ktorý je známy vďaka neonacistickému prístavu Stomfront. Jeho prvá kryptotransakcia sa uskutočnila v roku 2014, kedy cena aktíva bola okolo 850 dolárov, čo dnes predstavuje 48 000 dolárov.

Ďalším bol Greg Johnson, šéfredaktor krajne pravicového vydavateľstva Counter-Currents a obdivovateľ Andersa Breivika. Na začiatku roka 2012 mal zhruba 29,82 bitcoinu, čo znamená, že jeho počiatočná investícia bola 165 dolárov. Spolu s ďalšími kryptodarcami sa dnes táto čiastka pohybuje na úrovni 800 000 dolárov.

Pozrite si

Na týchto miestach vás aktuálne zaočkujú aj bez registrácie

Najbohatší zo zoznamu, kde bolo vyše 600 kryptopeňaženiek, bol Stefan Molyneux. Ten svoju prvú transakciu urobil niekedy v roku 2013. Aj vďaka kryptodarcom tieto financie narástli na hodnotu až 3,28 milióna dolárov.

Zdroj | Hacker Noon

Darcovia darovali Molyneuxovi 1 250 bitcoinových tokenov, ale ich skutočná hodnota bude vždy meniť podľa aktuálneho kurzu. Podľa dnešných čísel sa tento počet rovná hodnote 60,3 milióna dolárov.

Spoločnosti zaoberajúce sa digitálnymi platbami ako Paypal a Stripe prerušili vzťahy s prominentnými krajne pravicovými organizáciami.

Coinbase napríklad začal odstraňovať účty od používateľov, ktorí boli prichytení pri darovaní na krajne pravicové účty, ako sú tí, o ktorých je známe, že patria do Daily Stormer.

Pozrite si

Oppo predstavilo AR okuliare v štýle Google Glass

Zdroj